• Start
 • Wiadomości
 • Koronawirus. Odwołane zajęcia, spektakle, mecze, wydarzenia jubileuszowe, zamknięte instytucje. AKTUALIZACJA

Koronawirus. Odwołane zajęcia, spektakle, mecze, wydarzenia jubileuszowe, zamknięte instytucje kultury

Działalność wielu instytucji w Gdańsku jest zawieszona całkowicie, częściowo lub realizowana telefonicznie i on-line. Odwoływano spektakle, mecze i inne wydarzenia sportowe, uroczystości, wydarzenia jubileuszowe różnych instytucji. W tym miejscu staramy się zbierać i aktualizować na bieżąco wszystkie informacje.
( 16.03.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Stadion Energa Gdańsk
Stadion Energa Gdańsk
Mateusz Ochocki/KFP

 

Prosimy o kontakt wszystkie instytucje i wszystkich organizatorów, którzy odwołują bądź przekładają terminy wydarzeń. Nasz email: portal@gdansk.pl.


Urodziny Marszałka Józefa Piłsudskiego odwołane

Organizator obchodów płk ZP Andrzej Stanisław Adamczyk, prezes Okręgu Gdańskiego Związku Piłsudczyków RP w Gdańsku informuje:

"Szanowni Państwo, w świetle ostatnich rozporządzeń rządu jesteśmy zmuszeni odwołać zaplanowane na 19 marca uroczystości pod pomnikiem Marszałka w Gdańsku-Wrzeszczu z okazji Jego imienin. Mam nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem."

 

Uniwersytet Gdański przenosi na inny termin uroczystości jubileuszowe i wybory rektora

"Z wielką przykrością informujemy, że nie odbędą się zaplanowane w marcu z okazji jubileuszu 50-lecia Uczelni wydarzenia, w tym główna uroczystość 20 marca. Koncert i uroczystość z 19 i 20 marca zostaną przeniesione na 1 i 2 października 2020 r. (jest to najbardziej prawdopodobny termin). O terminach pozostałych wydarzeń będziemy informować po przygotowaniu nowego jubileuszowego kalendarza. Nie odwołujemy jubileuszu, ale z konieczności przesuwamy w czasie, abyśmy mogli wspólnie świętować. Przygotowane zostały działania informacyjne w mediach oraz na stronach UG, na których będziemy prezentować dokonania Uczelni w minionym półwieczu oraz plany rozwoju na przyszłość - czytamy w komunikacie Beaty Czechowskiej-Derkacz rzeczniczki prasowej UG i dalej: - Przewodniczący Uczelnianej Komisji Wyborczej UG 13 marca 2020 r. odwołał zebranie Uczelnianego Kolegium Elektorów, które zgodnie z kalendarzem wyborczym UG, miało się odbyć 17 marca. Wybory Rektora UG na kadencję 2020 – 2024 odbędą się w innym terminie. Nowy termin zebrania Uczelnianego Kolegium Elektorów, którego przedmiotem będzie wybór Rektora Uniwersytetu Gdańskiego, zostanie podany w późniejszym okresie. 

Więcej szczegółów na stronie internetowej uczelni.

 

Regionalne Centrum Wolontariatu zamyka biuro

"Pracujemy zdalnie. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Jednocześnie, nasi wolontariusze nie będą brali udziału w jakichkolwiek wydarzeniach, w których jesteśmy organizatorem wolontariatu do odwołania. Liczymy na wyrozumiałość w tym zakresie. O ew. zmianach w działaniu Centrum będziemy informować Was na bieżąco. Kontakt: gdansk@wolontariatgdansk.pl" - informuje RCW na swojej stronie internetowej.

 

MOPR: Bezpłatne porady prawne w Gdańsku tylko telefonicznie lub drogą elektroniczną

Zawieszona została usługa bezpośredniego udzielania nieodpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego - informuje Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Poradnicze wsparcie udzielane będzie do odwołania wyłącznie telefonicznie oraz drogą elektroniczną. Wymagane do uzyskania porady oświadczenie o braku środków na poniesienie kosztów odpłatnej pomocy prawnej, należy złożyć na adres e-mail: pomocprawna@mopr.gda.pl lub także elektronicznie, do wybranego prawnika.

Informacja o kontakcie, numerach telefonicznych i adresach e-mail do punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej w mieście oraz wymagany druk oświadczenia o usługę „na odległość” dostępne są TUTAJ.

 

Kontakt z Dyrekcją Rozbudowy Miasta Gdańska jedynie mailowy i telefoniczny

Od poniedziałku, 16 marca, siedziba DRMG będzie zamknięta dla wszystkich kontrahentów zewnętrznych.  

W tym czasie:

 • Z pracownikami DRMG można się jednak kontaktować od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.00 - 15.00, pod numerem stacjonarnym 58 320 51 00, pocztą e-mail oraz adresem ePUAP.
 • Korespondencję oraz pisma w wersji elektronicznej odbierane będą pod adresem:drmg@gdansk.gda.pl
 • W recepcji siedziby DRMG (ul. Żaglowa 11) na parterze będzie dostępna „WRZUTNIA”. Można będzie wrzucać tam dokumentację/dokumenty nie wymagające potwierdzenia dostarczenia.
 • Pozostałe pisma i dokumenty należy przekazywać za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz firm kurierskich.

 

Oblackie Centrum Edukacji i Kultury prowadzi rekolekcje on-line

OCEiK zaprasza na wielkopostne rekolekcje online transmitowane na żywo z kościoła św. Józefa w dniach od 14 do 18 marca. Poprowadzi je o. Krzysztof Czepirski OMI – przełożony wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Katowic. Transmisja TUTAJ.

Oprócz czasu rekolekcyjnego wszystkie msze święte w kościele św. Józefa transmitowane są on-line. HARMONOGRAM.

 

Restauracje wprowadzają dodatkowe środki ostrożności

Część lokali w Trójmieście, takich jak restauracje, kawiarnie i puby, wzorem innych miast w Polsce jest zamknięta na okres kwarantanny. Inne namawiają do zamawiania na wynos - w ten sposób możliwe jest uniknięcie dużych skupisk ludzi w jednym miejscu w tym samym czasie. W niektórych restauracjach do odwołania realizowane są wyłącznie zamówienia na wynos.

Lokale, które przyjmują zamówienia jedynie na wynos:

Lokale zamknięte na czas kwarantanny:

 

Inauguracja pierwszej ligi żużlowej przełożona

Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała o przełożeniu spotkań inauguracyjnych 1. Ligi Żużlowej oraz 2. Ligi Żużlowej. W pierwotnym terminie - 5 kwietnia - nie odbędzie się więc inauguracyjny mecz pierwszej ligi zespołu Zdunek Wybrzeże, który miał jechać w Gdańsku z Unią Tarnów. 

 

Piłkarska ekstraklasa nie gra do końca marca

Polski Związek Piłki Nożnej w piątek, 13 marca, po południu wydał komunikat, w którym ogłosił, że 23. kolejka pierwszej i drugiej ligi zostały odwołane. Ekstraklasa S.A. - jako organizator - podjęła decyzję o przełożeniu meczów w najwyższej klasie rozgrywek i nie planuje wznowienia rozgrywek do końca marca. UEFA przełożyła mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy, której finał ma się odbyć 27 maja w Gdańsku.

Więcej: Piłkarska ekstraklasa nie gra do końca marca, mecze przełożone. Niedzielne spotkanie Lechia - Arka nie odbędzie się

 

Odwołane uroczystości obchodów 75. rocznicy Powrotu Gdańska do Macierzy

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną związaną z ryzykiem zachorowania na COVID-19 (zapalenie płuc spowodowane nowym koronawirusem SARS-CoV-2), ze względów bezpieczeństwa, Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak podjęła decyzję o odwołaniu uroczystych obchodów 75. rocznicy Powrotu Gdańska do Macierzy, które miały się odbyć w piątek, 27 marca 2020 roku.

 

Pokoje zabaw dla dzieci w PH Matarnia zamknięte do odwołania

Od 12 marca 2020 r. do odwołania zamknięte zostały Mini Park oraz Smalandia w IKEA w Parku Handlowym Matarnia. Decyzja umotywowana jest bezpieczeństwem klientów, pracowników oraz ich rodzin.

 

Tymczasowa zmiana formuły kontaktu z klientami w Saur Neptun Gdańsk

"Do odwołania nieczynne będą kasy zlokalizowane w naszych siedzibach w Gdańsku i w Sopocie. Bezprowizyjnych opłat na nasze konto Klienci SNG mogą dokonać w każdej placówce banku PEKAO SA.

Klienci mają możliwość zostawienia dokumentów, ofert, czy korespondencji w dedykowanych punktach podawczych tj. w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Wałowej 46 w Gdańsku oraz przy ul. Polnej 66/68 w Sopocie. Sprawy trafiać będą do działów merytorycznych zgodnie z właściwościami.

- Zachęcamy do kontaktu z nami on-line. Bez wychodzenia z domu – podkreśla Guy Fournier, prezes Saur Neptun Gdańsk. – Spis wszystkich procedur, które można z nami załatwić zdalnie, znajduje się na naszej stronie internetowej www.sng.com.pl w Strefie Klienta" - czytamy w komunikacie.

Pracownicy SNG są dostępni dla mieszkańców pod telefonami i mailami. Sprawy można także załatwiać poprzez Elektroniczne Biuro Obsługi Klienta.

Kontakt dla klientów:

Gdańsk: tel. 58 301 30 91, mail: info@sng.com.pl

Sopot: tel. 58 551 35 07, mail: sopot@sng.com.pl

 

Biuro Rozwoju Gdańska - odwołane konsultacje

Odwołane zostały konsultacje dotyczące projektu uchwały Rady Miasta Gdańska, zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia regulaminu określającego zasady wyznaczania składu oraz zasady działania Komitetu Rewitalizacji, zaplanowane w dniach 03.03.2020 r. - 31.03.2020 r. Nie odbędzie się także otwarte spotkanie informacyjne z interesariuszami rewitalizacji, które miało odbyć się 16.03.2020 r.

Ponadto odwołane zostały odbywające się w dniach 02.03.2020 r. - 30.03.2020 r. wyłożenia do publicznego wglądu projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego Zakoniczyna i Barniewic, oraz dyskusje publiczne nad ustaleniami projektów planów, które miały się odbyć 17.03.2020 r.

Ogłoszenie o nowym terminie konsultacji, wyłożenia projektów planów do publicznego wglądu oraz terminach dyskusji publicznych nad ich ustaleniami ukaże się w lokalnym wydaniu Gazety Wyborczej „Trójmiasto”, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz na stronie internetowej Biura Rozwoju Gdańska: www.brg.gda.pl.

 

Teatr w Oknie - prezentacja wszystkich wydarzeń wstrzymana do odwołania

O decyzji poinformowała Fundacja Theatrum Gedanense, zarządzająca Teatrem w Oknie.

"Informacje dotyczące ewentualnych nowych terminów wydarzeń będziemy przekazywać Państwu na bieżąco.

ZWROTY BILETÓW na odwołane wydarzenia Teatru w Oknie: bilety zakupione na stronie interticket.pl – zwrot środków na konto, z którego dokonano zakupu.
W przypadku wydarzeń organizowanych w ramach rezydencji Teatru Korkoro w Teatrze w Oknie. Prosimy o kontakt bezpośrednio na adres: office@korkoro.pl lub telefonicznie pod numerem: +48 609 841 807.

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu z Dorotą Sentkowską, Koordynatorką Teatru w Oknie: mailowo: teatrwoknie@ftg.pl bądź telefonicznie: +48 58 322 04 14 lub +48 533 793 100."

 

Klub Stary Maneż przekłada wszystkie koncerty

"Koncerty zaplanowane w Starym Maneżu w najbliższych dniach odbędą się w innych terminach, nad którymi obecnie pracujemy. Bardzo prosimy o cierpliwość - postaramy się poinformować o nowych datach możliwie jak najszybciej. Wszystkie dotychczas zakupione bilety na wydarzenia organizowane przez Stary Maneż zachowują swoją ważność. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych, gdzie pojawiać się będą najświeższe informacje" - czytamy w oświadczeniu klubu.

- Koncert Kwiatu Jabłoni planowany na czwartek (12.03.2020) zostaje przeniesiony na 22 kwietnia.

- Koncert Lao Che planowany na piątek (13.03.2020) zostanie przeniesiony na 24 maja.

- Koncert Artura Rojka planowany na niedzielę (15.03.2020) zostanie przeniesiony.

 

Turniej Final Four Pucharu Polski siatkarzy przełożony

Zarząd Polskiej Ligi Siatkówki zdecydował się przełożyć termin rozgrywania turnieju finałowego Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn, który z udziałem Trefla Gdańsk miał się odbyć w dniach 14-15 marca w katowickim Spodku.  

 

Ligowe mecze siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej odwołane 

Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymuje do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, tj. PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligę. 

Podobną decyzję podjęły zarządy Polskiej Ligi Koszykówki S.A. (Energa Basket Liga) oraz Superligi Sp. z o. o. (PGNiG Superliga).

Więcej: Mecze ligowe i Puchar Polski w siatkówce, koszykówce i piłce ręcznej odwołane. O decyzji PZPN mówi prezes Zbigniew Boniek

 

Wszystkie wydarzenia Inkubatora STARTER zaplanowane do końca kwietnia zostają odwołane

"Jednak nie rezygnujemy z organizowania projektów dla Was. Najbliższy okres wykorzystamy do tego, żeby przygotować nasze wydarzenia w formie on-line. Już wkrótce prześlemy informacje o tym, z czego będziecie mogli skorzystać w sieci. O zmianach, nowych terminach i naszych propozycjach będziemy informować na bieżąco na naszym profilu facebookowym oraz przez nasz newsletter" - poinformował GIP Starter.

 

Hevelianum aktualizuje informację o funkcjonowaniu w najbliższym czasie

Hevelianum zamyka swoje wystawy do 26 marca, a do końca marca odwołuje wszystkie wydarzenia i zajęcia edukacyjne. Zgodnie z ministerialnymi wytycznymi działamy w trybie administracyjnym, by podtrzymać ciągłość instytucji. O wznowieniu wszystkich zajęć edukacyjnych i ponownym zaplanowaniu wydarzeń kulturalnych będziemy informować poprzez naszą stronę internetową i media społecznościowe. Mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce.

 

Imprezy sportowe w ramach współzawodnictwa szkół w Gdańsku zawieszone do odwołania

Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego jako organizator Gdańskiej Olimpiady Młodzieży zawiesza organizację imprez sportowych w ramach współzawodnictwa szkół w Gdańsku do odwołania ze skutkiem natychmiastowym. 


Zajęcia w hali Olivia odwołane do 25 marca

Klub GKS Stoczniowiec informuje o zawieszeniu wszystkich zajęć w hali Olivia począwszy od dnia 12 marca do dnia 25 marca 2020 roku włącznie.

 

Gdański Ogród Zoologiczny zamknięty od odwołania

Decyzja wchodzi w życie w piątek, 13 marca

 

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz wystosowała pismo do gdańskich klubów sportowych:

pismo

 


Klub Żak - odwołane koncerty, seanse kinowe, spektakle teatralne w klubie Żak są odwołane.

W komunikatach klubu czytamy:

"Koncerty festiwalu Jazz Jantar zaplanowane na 12 - 15 marca oraz 21 marca nie odbędą się. Pracujemy nad przełożeniem ich na jesień (wrzesień i pierwsza połowa października). Bilety marcowe zachowują ważność i będą honorowane w nowych terminach. Jeżeli jakiegoś koncertu nie uda się przełożyć, będziemy o tym informować na bieżąco.

Zwrotu biletów na marcowe koncerty Festiwalu Jazz Jantar można dokonać w kasie Klubu Żak, która będzie pracować w następujących godzinach:

- od poniedziałku do piątku w godz. 15.00 - 20.00

- w soboty i niedziele w godz.16.00 - 20.00

- kasa będzie nieczynna w niedzielę 22.03 i 5.04.

Termin zwrotu biletów na marcowy Jazz Jantar wydłużono do 30 października, by widzowie mogli podjąć decyzję, gdy będzie znany cały program Festiwalu (koncerty przełożone z marca i zaplanowane na ostatni weekend października i listopad). Bilety należy przynieść do kasy Klubu Żak (bilety zakupione w sklepie internetowym należy wydrukować).

Odwołano zaplanowane na 30 marca czytanie "Morza otwartego" w ramach cyklu PC Drama. Zwroty biletów zakupionych na to wydarzenie można dokonać w ciągu 30 dni w kasie klubu. Określenie "zwrot biletów" oznacza, że trzeba je przynieść do kasy (bilety zakupione w sklepie internetowym należy wydrukować).

Informacje o kolejnych wydarzeniach PC Dramy - czytaniach zaplanowanych 27 kwietnia i 25 maja 2020 roku, będziemy przekazywać na bieżąco."

 

Europejskie Centrum Solidarności zamknięte

Niedostępne są: wystawa stała, Wydział Zabaw, biblioteka, archiwum, mediateka, przestrzeń "Solidarność Codziennie" oraz punkty gastronomiczne i taras widokowy. Nie odbywają się zajęcia edukacyjne i wydarzenia z kalendarza aktywności ECS. Zgodnie z zaleceniami ministerialnymi, Centrum realizuje wyłącznie czynności niezbędne dla podtrzymania ciągłości działania instytucji - informuje ECS.

 

Gdański Teatr Szekspirowski odwołuje wydarzenia - w tym Tydzień Chorwacki - zamyka tymczasowo siedzibę

Wszystkie wydarzenia w GTS (spektakle, koncerty, działania edukacyjne oraz zwiedzanie teatru) zostają odwołane do dnia 20 kwietnia 2020 roku włącznie. Natomiast od dnia dzisiejszego (11 marca) do 25 marca 2020 roku zamknięty zostaje budynek Teatru.

Obecnie jedynym wydarzeniem, które zostaje przeniesione na inny termin, jest koncert Micromusic & Smolik & Skubas & Akademicki Chór UG (na 23 czerwca, na godz. 20). Bilety zakupione na to wydarzenie zachowują ważność. W przypadku rezygnacji z udziału w koncercie i chęci zwrotu zakupionych biletów prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widza.

Decyzje dotyczące wydarzeń mających się odbyć po 20 kwietnia będziemy podejmować na bieżąco i informować z odpowiednim wyprzedzeniem. Od 11 do 25 marca kasa Teatru zostaje zamknięta. System sprzedaży biletów online oraz system zwrotów działa bez zmian. W przypadku pozostałych wydarzeń, osoby które zakupiły bilety za pośrednictwem strony www.bilety.teatrszekspirowski.pl, otrzymają zwrot środków na konto, z którego dokonano zakupu. Widzowie, którzy zakupili bilety w kasie Teatru, proszeni są przesłanie skanu, zdjęcia lub numeru biletu bądź paragonu na adres bow@teatrszekspirowski.pl lub o kontakt telefoniczny z kasą Teatru. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny pod numerem 535 111 804 (w godz. 10 - 14) lub 58 351 01 01 (w godz. 14 - 19). - czytamy w komunikacie.

Odwołany zostaje też Tydzień Chorwacki w GTS, w ramach cyklu Teatry Europy i Świata.

- Tydzień Chorwacki nie odbędzie się w planowanym terminie (tj. 7 - 13 maja 2020 roku). Trwają rozmowy dotyczące przeniesienia wydarzenia na drugą połowę 2020 roku. O ewentualnym nowym terminie niezwłocznie Państwa poinformujemy. Sytuacja spowodowana epidemią wirusa COVID-19 i ciągły wzrost zachorowań wymaga od nas wszystkich odpowiedzialnego zachowania, z troską o wspólne bezpieczeństwo - m.in. poprzez ograniczenie przemieszczania się między poszczególnymi krajami i unikanie wydarzeń, w których bierze udział duża liczba odbiorców - poinformowała rzecznik GTS Magdalena Hajdysz.

 

Otwarcie wystawy Beksiński Multimedia Exhibition Human Condition w Galerii Metropolia przełożone

Nowy termin przewidziany jest na 1 Maja. O ew. wszelkich zmianach będziemy informować za pośrednictwem naszego FB na bieżąco.

Bilety już zakupione na wystawę zachowują ważność. Jeżeli ktoś zechciałby bilet zwrócić i odzyskać pieniądze, można to zrobić za pośrednictwem serwisu GoOut. (https://goout.net)" - poinformowała Fundacja Beksiński, organizator wystawy Beksiński Multimedia Exhibition Human Condition, która miała odbyć się 21 marca 2020 roku.

 

Muzeum Narodowe w Gdańsku zamyka wszystkie oddziały, odwołuje wydarzenia

"Wszystkie oddziały MNG są od dzisiaj (11 marca) zamknięte dla publiczności. Odwołane są także zaplanowane do 18 kwietnia wydarzenia - szczegóły w komunikacie na stronie www Muzeum. Zawieszona zostaje też realizacja oferty edukacyjnej we wszystkich oddziałach MNG.

 

Festiwal Europejski Poeta Wolności przeniesiony na czerwiec

Międzynarodowy Festiwal Europejski Poeta Wolności, łącznie z galą wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Gdańska, z dn. 23 - 25 marca zostaje przeniesiony na drugą połowę czerwca. Przypominamy, że Międzynarodowy Dzień Poezji odbywa się 21 marca - informuje Instytut Kultury Miejskiej, organizator Festiwalu.

 

Gdański Archipelag Kultury odwołuje zaplanowane zajęcia stałe i wydarzenia

Decyzja dotyczy wszystkich filii GAK - do odwołania.

 

Zmiana terminu Free Time Festiwal i konferencji „New Trends in Tourism”

Zarząd MTG informuje o przełożeniu terminu Free Time Festiwalu z 4 - 5 kwietnia br. na 10 - 11 kwietnia 2021 roku (...). Pragniemy poinformować, że jeszcze jesienią bieżącego roku planujemy zorganizowanie wspólnie z Gdańską Organizacją Turystyczną projektu prezentującego ofertę atrakcji turystycznych i przemysłu czasu wolnego na sezon jesienno-zimowy (...). Informujemy również, że termin konferencji poprzedzającej Free Time Festival  - „New Trends in Tourism” organizowanej przez GOT wspólnie z MTG także został przełożony na 9 kwietnia 2021 roku.

 

Gdańska Galeria Miejska (wszystkie oddziały):

- W trosce o Wasze zdrowie i nas wszystkich podjęliśmy decyzję o odwołaniu planowanych w najbliższym czasie wydarzeń. Niektóre z nich zostaną zrealizowane w późniejszych terminach, o czym będziemy Was informować na bieżąco. Dotyczy to zajęć w Pracowni Artystycznej GGM, warsztatów edukacyjnych związanych z programami Do 3x Sztuka i Dom 12 Rzemiosł oraz drugiego spotkania z cyklu Skala Beauforta. Zmuszeni jesteśmy również do zamknięcia wszystkich oddziałów galerii – do odwołania - poinformowało kierownictwo instytucji.

 

Wielka Szama (otwarcie sezonu foodtruck`ów) przełożona

Wraz ze zmianą daty Wielkiej Szamy (miała odbyć się w dn. 21 - 22 marca), przełożeniu ulegają też sąsiadujące wydarzenia: Hopla Fest, Mini Festiwal Baniek Dmuchanych, Po Godzinach – strefa piwa rzemieślniczego, Wielka Szafa i in. Miejsce wydarzenia bez zmian – Plac Zebrań Ludowych. Informacja o nowej dacie wydarzenia pojawi się na Fb. 

 

Gdański Ośrodek Sportu zamyka pływalnie

Od 12 do 25 marca br. GOS zawiesza funkcjonowanie pływalni: Chełm, Orunia, Osowa oraz Stogi, a także zajęć zorganizowanych i treningów w Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeska 61, kompleksach sportowym przy ul. Traugutta 29 i al. Grunwaldzkiej 244, na stadionie żużlowym im. Z. Podleckiego.

 

Hevelianum informuje:

W trosce o Państwa zdrowie do końca marca Hevelianum odwołuje wszystkie wydarzenia i zajęcia edukacyjne. Wystawy pozostają otwarte dla gości indywidualnych, nasze biura pracują. O wznowieniu wszystkich zajęć edukacyjnych i ponownym zaplanowaniu wydarzeń kulturalnych będziemy informować poprzez naszą stronę internetową i media społecznościowe. Mamy nadzieję, że zobaczymy się wkrótce.

 

Komunikat Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku:

(...) z dniem 11.03.2020 roku, wszystkie oddziały NMM zostają zamknięte do odwołania. W sprawie zwrotu kosztów opłaconych już rezerwacji, prosimy o kontakt z Działem Edukacji NMM edukacja@nmm.pl. Będziemy informować o wznowieniu działalności Muzeum na naszej stronie internetowej i na Facebooku

 

Muzeum II Wojny Światowej także zawiesza działalność:

Zwiedzanie wystawy głównej oraz wystawy czasowej, seanse Kina Muzeum oraz działalność edukacyjna zostają wstrzymane od dnia 12 marca 2020 r. do odwołania. Wszystkie wydarzenia towarzyszące, organizowane przez Muzeum (spektakle, spotkania autorskie, wykłady, koncerty i inne) zostają odwołane do dnia 31 marca br. włącznie. Aktualne  decyzje związane z funkcjonowaniem MIIWŚ umieszczane będą na stronie www i Fb oraz TT instytucji.

 

Dyrektor Muzeum Gdańska Waldemar Ossowski poinformował o zawieszeniu bieżącej działalności muzeum.

"...nasze ekspozycje będą niedostępne dla zwiedzających, a wszelkie imprezy o charakterze naukowym, edukacyjnym i kulturalnym zostają odwołane. Muzeum będzie pracować w trybie zapewnienia ciągłości funkcjonowania".

 

Pomorski Związek Piłki Nożnej informuje o odwołaniu najbliższych dwóch kolejek w rozgrywkach juniorskich

Decyzją Zarządu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej zawiesza się najbliższe dwie kolejki w rozgrywkach juniorskich na terenie województwa pomorskiego. Decyzja dotyczy rozgrywek zaplanowanych na terminy 14/15 marca, 21/22 marca 2020 r. oraz innych meczów juniorskich granych awansem i zaplanowanych na najbliższe dwa tygodnie.

​Działanie to ma na celu wzmocnienie środka zapobiegawczego podjętego przez Premiera, w postaci zamknięcia placówek oświaty na najbliższe dwa tygodnie.

Zarząd oraz Komisje w najbliższych dniach wypracują stanowisko dotyczące nierozegranych meczów.

Bardzo prosimy o uczulenie młodych zawodniczek i zawodników, aby potraktowali ten czas poważnie, a nie jako dodatkowe ferie. Należy ograniczyć spotkania w większych grupach oraz na bieżąco stosować się do zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego.

Apelujemy również do klubów, aby wstrzymały się z organizacją turniejów halowych oraz innych wydarzeń sportowych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, a nie podlegających bezpośrednio pod jurysdykcję Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Decyzja w sprawie rozgrywek seniorów zapadnie w dniu jutrzejszym (12 marca) po nadzwyczajnym posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej.

O innych wydarzeniach sportowych - bez publiczności, odwołanych, przeniesionych na inny termin.

 

Teatr Miniatura odwołuje wszystkie wydarzenia artystyczne i edukacyjne do 29 marca 2020 roku, z możliwością przedłużenia.

Informacje dotyczące zwrotu biletów w okresie od 11 do 29 marca: zakupione w kasie zwrócić można tylko w kasie biletowej (al. Grunwaldzka 16) za okazaniem paragonu i biletu – kasa jest czynna w godz. 9.00–15.00 od wtorku do czwartku, a w piątek od 9.00–19.00, w soboty i niedziele nieczynne. W przypadku biletów zakupionych przez platformę InterTicket (zwrotu dokonuje InterTicket). Zwrot biletów indywidualnych możliwy jest najpóźniej na dzień przed spektaklem, a zwrot biletów grupowych (10 i więcej), kupionych na jeden spektakl możliwy jest najpóźniej na 7 dni roboczych przed spektaklem. O ew. zmianach TM informować będzie na swojej www i w mediach społecznościowych.

 

Gdański Ośrodek Sportu odwołuje Maraton Gdańsk i zajęcia programu Aktywuj się w Gdańsku.

"Podjęliśmy decyzję o odwołaniu naszej imprezy zaplanowanej na 18-19 kwietnia (Maraton Gdańsk). Liczymy, że mimo tych wyjątkowych okoliczności, zobaczymy się z Wami na starcie 17-18 kwietnia 2021 roku. Szczegółowe informacje dot. zwrotu opłaty startowej przekażemy niebawem w osobnym komunikacie. Wszystkie zajęcia programu Aktywuj się w Gdańsku z dniem 10.03.2020 r. zostają zawieszone" - czytamy na Fb GOS.

 

Wszystkie filie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Josepha Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku zostają zamknięte do odwołania od dnia 12 marca 2020 r.

"Wydarzenia zaplanowane w najbliższym czasie w bibliotekach również zostają odwołane. Termin zwrotu wypożyczonych przez Czytelników książek zostanie automatycznie przedłużony o miesiąc od 12 marca 2020 r. O wszelkich zmianach będziemy Państwa informować na bieżąco" - ogłasza WiMBP.


ERGO Arena odwołuje najbliższe imprezy

Dotyczy to zarówno wydarzeń organizowanych przez operatora hali, jak i przez firmy zewnętrzne. O jakie wydarzenia chodzi, jak zwrócić bilety - operator publikuje listę w komunikacie na stronie internetowej.

 

Sparingi żużlowców Zdunek Wybrzeże, zajęcia żużlowe dzieci i młodzieży odwołane

Oświadczenie Polskiego Związku Motorowego: 

W związku z rosnącą liczbą zachorowań na COVID-19 chorobę wywołaną przez koronawirusa SARS-CoV-2, Polski Związek Motorowy zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Sportu, zwraca się do wszystkich organizatorów wydarzeń w zakresie działalności PZM z rekomendacją zawieszenia przeprowadzania zawodów, imprez oraz szkoleń do dnia 1 kwietnia 2020 r.

Główna Komisja Sportu Żużlowego nie wyraża zgody na organizację zawodów treningowych (sparingów) do dnia 1 kwietnia 2020 r.

Oświadczenie wydał także klub GKŻ Wybrzeże Gdańsk, którego żużlowcy we wtorek, 10 marca, rozpoczęli przygotowania do sezonu na torze przy ul. Zawodników.

W związku z powyższym nie odbędą się zaplanowane na 21.03, 22.03 oraz 25.03 sparingi zespołu Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Dodatkowo zgodnie z zaleceniami Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Gdańska najbliższe treningi na torze odbędą się bez udziału publiczności.

W związku z zamknięciem szkół zawieszone do odwołania zostały również treningi dla dzieci i młodzieży z mini toru.

O innych wydarzeniach sportowych - bez publiczności, odwołanych, przeniesionych na inny termin.

 

AKTUALIZACJA, środa, 11 marca, godz. 11.03

Szkoły, przedszkola i żłobki od poniedziałku, 16 marca, zamknięte w całym kraju.

Od 12 marca decyzją na szczeblu krajowym zawieszono także do odwołania zajęcia na wszystkich uczelniach wyższych w kraju.

Podczas konferencji w kancelarii premiera RP wiceminister Piotr Gliński ogłasza także zamknięcie wszystkich kin w Polsce. 

 

AKTUALIZACJA, środa, 11 marca, godz. 10.35

Teatr Wybrzeże: widzowie mogą uzyskać zwrot pieniędzy za niewykorzystane bilety

(z powodu zawieszenia działalności Wybrzeża - red.) w kasach teatru. W przypadku biletów zakupionych w trybie online zwrot nastąpi automatycznie. Do zobaczenia wkrótce w Teatrze Wybrzeże! - pisze w komunikacie Zespół teatru. Też sobie tego życzymy!

 

AKTUALIZACJA, środa, 11 marca, godz. 9

- W związku z zagrożeniem koronawirusem uznałem za zasadne i zalecam niezwłoczne zawieszenie do odwołania działalności w instytucjach kultury podległych Samorządowi Województwa Pomorskiego. W przypadku czterech instytucji, gdzie jesteśmy współorganizatorem, zwróciłem się z prośbą do władz Gdańska, Sopotu i Powiatu Wejherowskiego o wydanie podobnej – wspólnej decyzji – mówi Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego.

Pomorskie instytucje kultury, które zawieszają działalność:

 1. Teatr Wybrzeże w Gdańsku
 2. Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni
 3. Muzeum Narodowe w Gdańsku
 4. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku
 5. Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku
 6. Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny im. T. i I. Gulgowskich we Wdzydzach
 7. Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie
 8. Polska Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina w Gdańsku
 9. Opera Bałtycka w Gdańsku
 10. Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku
 11. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. J. Conrada-Korzeniowskiego w Gdańsku
 12. Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Słupsku

Lista instytucji kultury współprowadzonych przez Samorząd Województwa Pomorskiego:

 1. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie (Powiat Wejherowski)
 2. Gdański Teatr Szekspirowski (Miasto Gdańsk)
 3. Polska Filharmonia Kameralna SOPOT (Miasto Sopot)
 4. Europejskie Centrum Solidarności (Miasto Gdańsk)

 

Rektorzy Uniwersytetu Gdańskiego i Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego 10 marca podjęli decyzję o bezterminowym zawieszeniu zajęć - na UG: wszystkich na GUMed - części.

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz odwołała wszystkie imprezy organizowane przez Miasto Gdańsk, wysyłając list w tej sprawie do wszystkich podległych instytucji. Zakaz dotyczy nie tylko wydarzeń spełniających formalne przesłanki imprezy masowej ale także wszystkich innych, jeśli gromadzą znaczną liczbę osób.

88360903_3377377675622611_7786341830051758080_n

 

 

Wcześniej tego samego dnia, premier Mateusz Morawiecki zarządził odwołanie wszystkich imprez masowych w Polsce. W ciągu kilku godzin organizatorzy masowych imprez sportowych informowały o swoich decyzjach dotyczących odwołania wydarzeń masowych. Najbliższe mecze Lechii, Trefla i Wybrzeża odbędą się o bez publiczności, sparingi żużlowe Zdunek Wybrzeże zostały odwołane.

 

 

Od 10 marca w pojazdach komunikacji miejskiej nie można kupić biletu od kierowcy czy motorniczego.