• Start
  • Wiadomości
  • "Łączy nas Gdańsk". Konkurs na życzenia noworoczne rozstrzygnięty

"Łączy nas Gdańsk". Konkurs na życzenia noworoczne rozstrzygnięty

- Chcielibyśmy pożyczyć Wam zdrowia, szczęścia pomyślności, dużo uśmiechu, mniej zachorowań i dużo spędzenia czasu ze swoją rodziną - to fragment życzeń na 2018 rok dla wszystkich gdańszczanek i gdańszczan. Właśnie one zwyciężyły w konkursie zorganizowanym w akcji "Łączy nas Gdańsk".
( Publikacja: 11.01.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Laureatka konkursu na najciekawsze życzenia

Autorką życzeń jest Tatiana Guszczyna, która w nagrodę otrzymała całoroczny karnet do Cinema City Krewetka w Gdańsku.

Zwycięski filmik można zobaczyć na stronie.


Wcześniej życzenia świąteczno-noworoczne nagrali ambasadorzy akcji "Łączy nas Gdańsk", którzy pochodzą z różnych zakątków świata, ale na swoje miejsce do życia wybrali właśnie Gdańsk. Filmik okazał się hitem. Mieszkańcy Gdańska chętnie go oglądali, komentowali i udostępniali.


- Największym kapitałem każdego miasta są ludzie, a Gdańsk od wieków jest miastem, w którym przeplatają i łączą się historie ludzi z całego świata, tworzymy unikalną wspólnotę wspólnot - podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej.

"Łączy nas Gdańsk" to kampania społeczna, która wystartowała we wrześniu 2017 roku. Ma pokazać, że Gdańsk jest miejscem, gdzie mieszkają ludzie, różniący się poglądami, miejscem pochodzenia, językiem, kulturą, orientacją seksualną, kolorem skóry czy religią.

Twarzami kampanii zostało ośmioro pochodzących z różnych stron świata ambasadorów. Są to Pia Regan Jasiński z Wielkiej Brytanii, Anish Saraf z Indii, Tonya Ugwu z pochodzenia Nigeryjka, Majed Tinawi Syrjczyk, Jarosława Zagórska z Ukrainy, Czech Adam Skutchan, Sara Campos z Hiszpanii i Japonka Sayaka Haruna-Kondracka. Każdy z nich mieszka i pracuje w naszym mieście. Jest jednym z nas mieszkańców. Ich historie możemy poznać na stronie internetowej www.laczynasgdansk.pl.