• Start
  • Wiadomości
  • Konkurs fotograficzny: Uchwyć miejską łąkę, zrób zdjęcie i wygraj nagrody

Konkurs fotograficzny: Uchwyć miejską łąkę, zrób zdjęcie i wygraj nagrody

Zrób zdjęcie ukwieconej łąki, która stanowi element miejskiego krajobrazu i wygraj nagrody. Ruszyła kolejna edycja otwartego konkursu fotograficznego „Gdańskie łąki miejskie”. Prace można przesyłać do 6 października.
30.06.2020
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Krokusy rosną na gdańskich łąkach miejskich na ul. Za Murami
Krokusy rosną na gdańskich łąkach miejskich na ul. Za Murami
fot. Paweł Marcinko / KFP

 

 

W Gdańsku nie brakuje terenów zielonych. Obok miejskich parków, trawników czy ukwieconych skwerów, gdańszczanki i gdańszczanie mogą też cieszyć się z wielu pięknych łąk. Warto zauważyć i docenić piękno tych przestrzeni. Stąd pomysł na konkurs, którego celem jest m.in. promowanie miejskich łąk kwietnych jako wartościowego i estetycznego elementu zieleni miejskiej.

 

Zgłoszenia do konkursu

Zdjęcie powinno ukazywać łąkę jako element krajobrazu miasta. Na zdjęciu nie mogą znaleźć się żadne osoby, które można zidentyfikować. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jedno autorskie zdjęcie gdańskiej łąki w miejskim krajobrazie wykonane w 2020 r. Zgłoszenie uczestnictwa w konkursie należy przesłać na adres umg@gdansk.gda.pl podając w temacie wiadomości: zgłoszenie konkursowe - Łąki 2020 - Biuro Prezydenta.

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszeniowa dostępne są na stronie baw.bip.gdansk.pl

Konkurs zostanie rozstrzygnięty do końca października. Autorom najlepszych zdjęć zostaną przyznane nagrody w wysokości: 700 zł brutto – za I miejsce, 500 zł brutto – za II miejsce i 300 zł brutto – za III miejsce.

 

Łąka na tapecie

Piękne łąki można mieć przy sobie. Zachęcamy do pobrania dostępnych w załączeniu. Obrazy przygotowane są w różnych formatach, dzięki czemu można ich używać zarówno na komputerach jak i na urządzeniach mobilnych. Na tapetach można podziwiać prace, które zostały wyróżnione w zeszłorocznej edycji konkursu.

Tapety dostępne są tutaj: www.gdansk.pl/zielony-gdansk/tapety,a,157467

oprac. AU

 

TV

Gdański zegar spełnia życzenia?