• Start
 • Wiadomości
 • Konkurs „Autyzm. Jestem bliżej” rozstrzygnięty. Zobacz zwycięskie prace

Konkurs „Autyzm. Jestem bliżej” rozstrzygnięty. Zobacz zwycięskie prace

Zakończył się skierowany do uczniów konkurs plastyczny „Autyzm. Jestem bliżej”, organizowany przez Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku, z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Jury wyłoniło dziewięciu laureatów, których prace pomagają rozwijać społeczną otwartość wobec osób ze spektrum autyzmu.
( Publikacja: 25.03.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jedna z prac nagrodzonych przez jury konkursu „Autyzm. Jestem bliżej”
Jedna z prac nagrodzonych przez jury konkursu „Autyzm. Jestem bliżej”
mat. prasowe
 
2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dnia Świadomości Autyzmu. Z tej okazji Specjalny Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku zorganizował przeznaczony dla uczniów pierwszy konkurs plastyczny pod nazwą „Autyzm. Jestem bliżej”. Ideą inicjatywy było m.in. pogłębianie powszechnej wiedzy o autyzmie wśród dzieci i młodzieży.
 
- Przewodnią myślą konkursu „Autyzm. Jestem bliżej” jest podnoszenie świadomości ważnego społecznie problemu, jakim jest autyzm, poprzez aktywne włączenie młodzieży do uczestniczenia w społecznej kampanii informacyjnej - mówią organizatorzy konkursu z SORW dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem w Gdańsku. - Naszym celem jest również integrowanie osób z autyzmem ze środowiskiem rówieśniczym w oparciu o platformę, jaką są sztuki plastyczne.
 
Uczestnicy mieli za zadanie przygotować plakat w dowolnej technice, na temat podany w tytule konkursu. Prace przyjmowane były do 1 marca, rozpatrywane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy VII-VIII szkoły podstawowej i gimnazjum oraz szkoły ponadgimnazjalne i licea plastyczne z terenu Trójmiasta.
 
Jury w składzie: Kiejstut Bereźnicki, Natalia Babicz-Bereźnicka, Agnieszka Gewartowska, Małgorzata Rybicka, Małgorzata Karpowicz-Żochowska oraz Iwona Baryła wyłoniło dziewięciu laureatów.
 
- Cieszymy się, że poprzez nasz konkurs, młodzież gdańskich szkół nabyła większą wiedzę na temat ważnego społecznie problemu, jakim jest autyzm, miała możliwość rozwoju swojego talentu plastycznego. Mamy nadzieję na lepsze integrowanie osób z autyzmem ze środowiskiem rówieśniczym w oparciu o platformę, jaką są sztuki plastyczne - podsumowują organizatorzy. 
 
 
 
Lista nagrodzonych w konkursie: „Autyzm. Jestem bliżej”:
 

1. Kategoria szkoły podstawowe i gimnazja:

 • I miejsce: Mateusz Zieliński i Antoni Filipov SP39
 • II miejsce: Dominika Górecka - SP39
 • III miejsce: Iga Kossakowska - SP39
 • Wyróżnienie: Karolina Pausder - SP49
 

2. Kategoria szkoły średnie:

 • I miejsce: Weronika Przybek - Technikum nr 2
 • II miejsce: Dominika Sadowska i Justyna Wiedrycka - LO nr 1
 • III miejsce: Karol Górski - LO nr 1
 • Wyróżnienie: Martyna Wolak - Technikum nr 2
 • WYRÓŻNIENIE SPECJALNE SORW dla Piotra Truchana - Technikum nr 2
 
 
 
Wręczenie nagród odbędzie się w CH Manhattan w Gdańsku-Wrzeszczu (al. Grunwaldzka 82), w sobotę, 6 kwietnia, podczas obchodów Dnia Świadomości Autyzmu. Uroczystość odbędzie się o godz. 14:00. Dla wszystkich uczestników przewidziane są słodkie upominki i dyplomy.
 
Wystawę pokonkursową wszystkich nadesłanych prac, w tym nagrodzonych, będzie mozna oglądać od wtorku, 2 kwietnia, w Manhattanie.