• Start
  • Wiadomości
  • Kongres Perły Samorządu 2021 - nagrody w trzech kategoriach i wyróżnienie dla Gdańska

Kongres Perły Samorządu 2021 - nagrody w trzech kategoriach i wyróżnienie dla Gdańska

W IX edycji ogólnopolskiego rankingu Perły Samorządu 2021, organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną, Gdańsk zajął w drugie miejsce w kategorii miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców. Tak samo wysoko oceniono Aleksandrę Dulkiewicz w kategorii Włodarz, a Izabela Kuś zajęła trzecie miejsce w kategorii Skarbnik. Miastu przyznano również wyróżnienie dla miast turystycznych za prowadzone rozwiązania finansowo-zarządcze umożliwiające funkcjonowanie i rozwój sektora turystycznego.
13.05.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
zielone tablice z wynikami
Wyniki Gdańska w rankingu Kongres Perły Samorządu
mat. DGP

 

Kongres Perły Samorządu to ogólnopolski projekt Dziennika Gazety Prawnej, skierowany do przedstawicieli administracji lokalnej, agend rządowych, biznesu, nauki oraz mediów. Organizowany jest przez DGP już po raz dziewiąty. Tym razem 

- W minionym roku, gdy cały świat mierzył się z pandemią koronawirusa, mogliśmy się dobitnie przekonać, jak bardzo działania samorządów wpływają na jakość życia mieszkańców, zarówno w wymiarze codziennym, jak i sytuacjach nadzwyczajnych - mówią organizatorzy o tej edycji rankingu. - Zmierzyliście się Państwo z zupełnie nowymi wyzwaniami, musieliście rewidować zamierzenia inwestycyjne, reagować na kryzys gospodarczy, organizować naukę zdalną, nierzadko też zmienić formę pracy urzędu. W tegorocznej, dziewiątej już edycji rankingu Perły Samorządu chcemy sprawdzić, jak Wam to się udało i docenić te szczególne działania, które podejmowaliście na rzecz swoich społeczności.

 

Gdańsk na podium

W kategorii Gmina Miejska powyżej 100 tys. mieszkańców Gdańsk zajął drugie miejsce.

W kategorii Włodarz. Gmina miejska powyżej 100 tys. mieszkańców - drugie miejsce zajęła Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

W ocenie brano pod uwagę takie elementy jak to, w jaki sposób włodarz reprezentował gminę na forum publicznym, czy skutecznie zabiegał o poparcie dla jej planów, efektywnie organizował pracę urzędu i był zaangażowany w inicjatywy lokalnej społeczności.

W kategorii Skarbnik. Miasta na prawach powiatu powyżej 120 tys. mieszkańców - trzecie miejsce zajęła Izabela Kuś, Skarbnik Gdańska. W tej samej kategorii przyznano również wyróżnienie dla miast turystycznych za prowadzone rozwiązania finansowo - zarządcze umożliwiające funkcjonowanie i rozwój sektora turystycznego.

- Miniony rok był jednym z najtrudniejszych dla wszystkich Skarbniczek i Skarbników, którzy musieli zmierzyć się z zabezpieczeniem funduszy na środki ochrony przeciwwirusowej w skali całej jednostki samorządowej, wprowadzeniem pakietów pomocowych dla przedsiębiorców oraz ustabilizowaniem sytuacji budżetowej w obliczu gwałtownego zahamowania przychodów. Działo się to przy jednocześnie najszybciej w ostatnich dziesięcioleciach zmieniającym się otoczeniu prawnym, ingerującym w najdrobniejsze elementy życia samorządu. To wszystko sprawia, iż Ranking „Skarbnik Samorządu 2021” zyskuje szczególną wagę, a uhonorowanie osób, których praca pozwoliła wspólnotom lokalnym bezpiecznie uporać się z pandemiczną rzeczywistością, nabiera szczególnego znaczenia – tłumaczą organizatorzy rankingu.

oprac. AU

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim