Kończy się remont jezdni na ul. Obrońców Wybrzeża

Dobiegają końca prace związane z naprawą nawierzchni na ul. Obrońców Wybrzeża na Przymorzu. Po ich zakończeniu, w czwartek, 10 lipca planowane jest przywrócenie stałej organizacji ruchu.
04.07.2025
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
gcm-download-1920-2022-09-06_dzielnica-przymorze-032-686841a2bab30.JPG
Naprawa jezdni przy ul. Obrońców Wybrzeża rozpoczęła się miesiąc temu
fot. Grzegorz Mehring/ gdansk.pl

Gdzie prowadzono remont?

Przypomnijmy, że remont objął odcinek ulicy od skrzyżowania z ul. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego do sklepu Netto. Na tym fragmencie ulicy dotychczasowa nawierzchnia jezdni została usunięta, a w jej miejsce ułożono nową warstwę bitumiczną.

Przez cały okres trwania prac naprawczych całkowicie wyłączony z ruchu jest odcinek ul. Obrońców Wybrzeża od ul. Lecha Kaczyńskiego do skrzyżowania z Galerią Przymorze w kierunku ul. Chłopskiej oraz od sklepu Netto do ul. Lecha Kaczyńskiego. Ruch pojazdów odbywa się objazdem ulicami Kołobrzeska - Chłopska oraz Jagiellońska - Chłopska.

Miasta bardziej dla pieszych. Gdańsk gości partnerów projektu Step Up

Jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne, które mogą wpłynąć na zmiany w harmonogramie prac, to w czwartek, 10 lipca, kierowcy będą mogli bez przeszkód poruszać się po wyremontowanym odcinku ulicy.

Wznowienie ruchu na ul. Obrońców Wybrzeża oznacza też powrót na stałe trasy (od pierwszych porannych kursów) autobusów komunikacji miejskiej na liniach 127 oraz 148. Autobusy linii N6 i N14 wrócą na stałe trasy w nocy z czwartku na piątek, 10 na 11 lipca.

autor: Zygmunt Gołąb, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni

TV

Góra Gradowa / podniesienie flagi państwowej RP