• Start
  • Wiadomości
  • Wszystko dla Gdańska Pawła Adamowicza pozywa Kacpra Płażyńskiego

Wszystko dla Gdańska Pawła Adamowicza pozywa Kacpra Płażyńskiego

- Nie ma zgody na kłamstwa w przestrzeni publicznej - mówią kandydaci Komitetu Wszystko dla Gdańska Pawła Adamowicza i pozywają w trybie wyborczym do sądu kandydata PiS na prezydenta Gdańska Kacpra Płażyńskiego, domagając się sprostowania. Zarzucają mu podawanie nieprawdy w sprawach inwestycji tramwajowej Gdańsk Południe - Wrzeszcz, a także w kwestiach edukacyjnych.
( Publikacja: 03.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Wszystko dla Gdańska pozywa w trybie wyborczym kandydata PiS. Nz. (od lewej) Piotr Grzelak, Paweł Adamowicz i Aleksandra Dulkiewicz
Wszystko dla Gdańska pozywa w trybie wyborczym kandydata PiS. Nz. (od lewej) Piotr Grzelak, Paweł Adamowicz i Aleksandra Dulkiewicz
zdj. facebook/Wszystko dla Gdańska

 

Konferencję prasową ubiegający się o reelekcję na stanowisko prezydenta Miasta Paweł Adamowicz oraz startujący z Komitetu Wszystko dla Gdańska do Rady Miasta Aleksandra Dulkiewicz i Piotr Grzelak zorganizowali w dzielnicy Piecki-Migowo przy ul. Warneńskiej tuż obok przystanku autobusowo-tramwajowego.

- Jutro o godzinie 8-ej, tak jak otwierany jest sąd, pełnomocnik złoży pozew przeciwko Kacprowi Płażyńskiemu o sprostowanie ewidentnej nieprawdy. Tak jak w ubiegłym tygodniu apelowałem, żeby nie posługiwać się nieprawdą w kampanii wyborczej, tak nadszedł ten moment, że niestety jestem zmuszony pozwać w trybie wyborczym kandydata Jarosława Kaczyńskiego do sądu - powiedział Paweł Adamowicz.

Szczegóły pozwu przedstawił Piotr Grzelak. Zarzucił on Kacprowi Płażyńskiemu podawanie i powtarzanie w kolejnych wywiadach czterech nieprawdziwych tez. 

 Po pierwsze powinna zostać sprostowana informacja, że prezydent Paweł Adamowicz nie chce zrealizować inwestycji polegającej na przeprowadzeniu linii tramwajowej Gdańsk Północ - Gdańsk Południe, czyli połączenia linią tramwajową Gdańska Południe z dworcem we Wrzeszczu. Po drugie pojawia się informacja, że linia Gdańsk Północ - Gdańsk Południe, którą chce zrealizować prezydent Miasta nie zakłada doprowadzenia linii do Dworca PKP we Wrzeszczu. Wszyscy państwo widzieli wizualizację, którą prezentowaliśmy w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym w 2015 r. i wszyscy wiemy, że jest to oczywista nieprawda. Po trzecie teza, że przystanki tramwajowe przy Dworcu PKP we Wrzeszczu w ramach tej linii to wyłączny pomysł Kacpra Płażyńskiego. Po czwarte, że prezydent Gdańska Paweł Adamowicz splagiatował pomysł Kacpra Płażyńskiego - mówił Piotr Grzelak.


Zobacz relację wideo z konferencji:


 

Grzelak odniósł się też do planów rozwoju komunikacji w dzielnicy Piecki-Migowo, w której - jak zaznaczył - mieszka 30 tys. mieszkańców. 

- Kandydat Jarosława Kaczyńskiego proponuje przebieg nowej linii tramwajowej przez ulice Łostowicką i Schuberta. My się temu sprzeciwiamy i apelujemy o to, by wsparł projekt, który jest w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i żebyśmy szybko procedowali budowę tramwaju Gdańsk Południe - Wrzeszcz - zakończył swoje wystąpienie Grzelak.

Aleksandra Dulkiewicz dodała natomiast, że w pozwie znajdzie się jeszcze jeden wątek dotyczący spraw edukacyjnych.