• Start
  • Wiadomości
  • Więcej toalet stanie na plaży w przyszłym roku. DRMG ponownie ogłasza przetarg

Kolejne toalety staną na plaży w przyszłym roku. DRMG ponownie ogłasza przetarg

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska postanowiła unieważnić pierwszy przetarg na budowę dwóch miejskich szaletów ze względu na zbyt wysoką ofertę cenową zainteresowanych firm. W ostatnich dniach ogłosiła kolejny przetarg na tę inwestycję.
( Publikacja: 10.07.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
DRMG ogłosiła drugi przetarg na budowę kolejnych dwóch toalet na plażach w Gdańsku
DRMG ogłosiła drugi przetarg na budowę kolejnych dwóch toalet na plażach w Gdańsku
Fot. Przemek Szalecki/www.gdansk.pl

 

Budowa dwóch miejskich całorocznych toalet planowana jest przy wejściach na plażę nr 75 i 78. Mają wyglądać podobnie do tych, które wybudowano w ubiegłym roku.

Co ważne, nowy przetarg DRMG dotyczy wyłącznie budowy obiektów. Uzbrojenie i budowa instalacji podziemnych będą procedowane w osobnym przetargu, natomiast prace przy budowie toalet i uzbrojenia prowadzone będą jednocześnie.

Jeżeli procedura przetargowa przebiegać będzie bez zakłóceń, prace rozpoczną się we wrześniu i potrwają do końca bieżącego roku.

- Inwestycja, oprócz budynków ogólnodostępnych toalet wraz z infrastrukturą podziemną, obejmuje również przebudowę ciągów pieszych umożliwiających dojście zarówno do budynku toalety,  jak i w pobliże plaży osobom niepełnosprawnym - zaznacza Włodzimierz Bartosiewicz, Dyrektor Naczelny Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

W parterowych budynkach o powierzchni około 35 mkw., mieścić się będą - dostępne z wydzielonych umywalni - dwie kabiny sanitarne przeznaczone dla kobiet i mężczyzn oraz toaleta dla osób niepełnosprawnych. Na zewnątrz zainstalowane zostaną prysznice, które na okres zimy będą demontowane. Do nowych toalet dostosowane zostaną również dojścia zarówno do budynków, jak i w pobliże plaży.  Nowe obiekty będą miały takie same parametry, jak te, które wybudowano przy wejściach na plażę pomiędzy Jelitkowem a Brzeźnem (wejścia nr 46,48,50,63).

Obecnie trwa procedura przygotowawcza do ogłoszenia przetargu dla budowy bliźniaczego obiektu przy wejściu nr 60.

W pierwszym przetargu na realizację zadania wpłynęły dwie oferty, których wysokość znacznie przekraczała kwotę, jaką miasto planowało przeznaczyć na realizację zadania (niecałe 2,6 mln).

Charakterystyczne parametry techniczne każdego z obiektów:

Powierzchnia zabudowy - 34,50 mkw

Kubatura - 113,85 m szesc.

Wysokość - 3,30 m

Powierzchnia użytkowa - 24,71 mkw.

Toalety na plażach cieszą się dużym zainteresowaniem wypoczywających tam osób. Tylko w ubiegłym roku, od momentu uruchomienia pierwszego całorocznego szaletu (w połowie 2018 r.), skorzystało z nich 32 tys. osób.

 

Przeczytaj także:

Powstaną kolejne toalety na plaży. Działające już GOS wydzierżawił