• Start
  • Wiadomości
  • Kolejne dary na remont dziecięcej kliniki UCK przekazane. Oficjalne otwarcie w czerwcu

Kolejne dary na remont dziecięcej kliniki UCK przekazane. Oficjalne otwarcie w czerwcu

Prawie 200 tysięcy złotych kosztowały drzwi, które w piątek 14 maja uroczyście przekazała Fundacja z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką remontowanej Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku. Remont kliniki udało się przeprowadzić dzięki zbiórkom pieniędzy i darczyńcom. 
( 14.05.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
drzwiklinika
Pan Marek Maciejewski z rodziną RC300 i tortem specjalnie przygotowanym na tę okazję  
                                                                                                                                                                             Fot. Sylwia Mierzewska/UCK


Przekazanie 98-u drzwi do kliniki to już ostatnia z takich inicjatyw, ponieważ prace remontowe już się kończą, a na 15 czerwca zaplanowano oficjalne otwarcie odnowionego budynku, w którym znajdują się dziecięce oddziały onkologiczne.

Część z 98 par drzwi do remontowanego budynku została dostarczona w sposób bardzo nietypowy. Do ich transportu został wykorzystany m.in. zabytkowy Mercedes-Benz L1500A. To ciężki samochód terenowy, który w czasach wojny służył m.in. do transportu żołnierzy. Przy rozładunku drzwi pomagali zawodnicy Rugby Club Arka Gdynia pod wodzą ambasadora RC300 - Marka Maciejewskiego.

- Ja szukałem swojej drogi jako człowiek i ją tu znalazłem. Tu znalazłem rodzinę. Trzeba dawać od siebie i tyle. Dawanie jest najpiękniejszą sprawą - mówił podczas przekazania drzwi Marek Maciejewski, który od początku bardzo mocno wspiera remont kliniki. 

To właśnie z jego inicjatywy wszystkie poprzednie transporty elementów potrzebnych do remontu miały bardzo uroczystą oprawę. Za sprawą pana Marka remontowane oddziały onkologiczne otrzymały m.in. gres do łazienek, instalacje podtynkowe oraz siedziska i uchwyty prysznicowe.

 

Oscieznice drzwi
Remontowana klinika gdańskiego UCK (po lewej ościeżnice do nowych drzwi)
                                                                                                                                                                              Fot. Sylwia Mierzewska/UCK

 

Zakupione i przywiezione drzwi kosztowały niemal 200 tysięcy złotych. Zapłaciła za nie wspierana przez darczyńców Fundacja z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką, która wspomaga Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w remoncie. Koszt wszystkich prac szacowany jest na niemal 4,5 mln złotych. Fundacja wciąż prowadzi zbiórkę na pokrycie części kosztów remontu, a jej celem jest 1,5 mln złotych.

- Nowotwór jest dramatyczną diagnozą, dlatego najmłodsi pacjenci muszą mieć godne warunki zarówno pobytowe, jak i warunki leczenia - mówi Marta Czyż-Taraszkiewicz, prezes Fundacji z Pompą. - Nie szczędzimy sił i środków, żeby jak najszybciej zakończyć remont, również dlatego, że te dzieci rozrzucone są po różnych oddziałach UCK 

Dotąd w ramach zbiórki udało się zebrać ponad 960 tysięcy złotych. Wpłat można dokonywać bezpośrednio na konto fundacji (numer na stronie Fundacji z Pompą lub na stronie siepomaga.pl/remont-kliniki). Fundacja sfinansuje między innymi zabudowę na oddziały onkologiczne, nowe łóżka dla chemioterapii, system przyzywowy i monitoring.

- Zachęcam także do wejścia na naszą grupę licytacyjną na FB (Licytacje dla Fundacji z Pompą - Remont Kliniki), tam można wylicytować piękne rzeczy, a przy okazji wesprzeć nasz szczytny cel - dodaje Marta Czyż-Taraszkiewicz.

TV

Jestem z Gdańska. O śmiertelnym ataku na prezydenta Adamowicza