PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

#PosiłekZaWysiłek – ponad 10 tys. posiłków. Wsparcie dla medyków ze Szpitala Tymczasowego

#PosiłekZaWysiłek – ponad 10 tys. posiłków. Wsparcie dla medyków ze Szpitala Tymczasowego
131 246 zł – taką kwotę udało się zebrać podczas drugiej edycji akcji #PosiłekZaWysiłek. Dzięki środkom przekazanym przez lokalnych przedsiębiorców i osoby fizyczne można było ufundować 10 714 posiłków w formie śniadań dla medyków pracujących w Szpitalu Tymczasowym w Gdańsku.
Akcja #PosiłekZaWysiełek była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu pomorskich przedsiębiorców
Akcja #PosiłekZaWysiełek była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu pomorskich przedsiębiorców
źródło: MTGDrugą edycję akcji #PosiłekZaWysiłek, która ruszyła w kwietniu 2021 r., koordynują Fundacja Gdańska, Pracodawcy Pomorza, Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego i Międzynarodowe Targi Gdańskie. W ciągu miesiąca do akcji dołączyło 30 podmiotów.

Pracodawcy Pomorza praktycznie od początku pandemii wspierają nie tylko poszkodowanych przedsiębiorców, ale również zgodnie ze swoją działalnością statutową promują społeczną odpowiedzialność naszego środowiska gospodarczego. Akcja #PosiłekZaWysiłek wpisuje się w bieżącą działalność organizacji. Możemy być zadowoleni, że wiele firm pomimo własnych problemów związanych z pandemią było w stanie podzielić się dobrem i sfinansować posiłki dla medyków i innych osób zaangażowanych w ochronę życia i zdrowia mieszkańców pomorza” – podsumowuje Tomasz Limon – prezes zarządu Pracodawców Pomorza, największej i najstarszej organizacji pracodawców działającej na obszarze województwa pomorskiego.

W otwartym 8 marca gdańskim Szpitalu Tymczasowym ponad 400-osobowa załoga: lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni ratują zdrowie i życie mieszkańców Pomorza. W szczytowym momencie w szpitalu przebywało ponad 230 pacjentów.

To już druga edycja Akcji #PosiełkZaWysiłek. Tym razem pomoc skierowana była do medyków pracujących w Szpitalu Tymczasowym w Gdańsku
To już druga edycja Akcji #PosiełkZaWysiłek. Tym razem pomoc skierowana była do medyków pracujących w Szpitalu Tymczasowym w Gdańsku
źródło: MTG


Szpital Tymczasowy, do którego kierowni są pacjenci chorzy naCovid-19 działa na terenie Międzynarodowych Targów w Gdansku przy ul. Żaglowej. Operatorem tej placówki jest Copernicus Podmiot Leczniczy.

- Po ponad 2 miesiącach pracy Szpitala Tymczasowego w Gdańsku liczba pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19 jest poniżej stu. Ostatnie miesiące pokazały, jak wiele możemy osiągnąć wspierając siebie nawzajem. Bezprecedensowa sytuacja, z którą personel medyczny i wiele służb zaangażowanych w walkę z COVID-19 musiały sobie poradzić, zmobilizowała środowiska biznesowe oraz wiele osób o szlachetnym sercu. Wsparcie z Państwa strony stanowiło dla nas ważny sygnał i motywację do kontynuowania naszej pracy – podkreśla Katarzyna Brożek – rzecznik prasowy spółki Copernicus Pomiot Leczniczy.

W pierwszej edycji akcji #PosiłekZaWysiłek, która z kolei rozpoczęła się podczas pierwszego lockdownu rok temu,  uzbierano 179 640 zł. Środki te pozwoliły przygotować 9980 posiłków dla medyków i seniorów. 310 886 zł to łączna kwota zebrana podczas dwóch edycji akcji #PosiłekZaWysiłek.


oprac. MW

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl