• Start
  • Wiadomości
  • Kokoszki. Rozpoczyna się budowa ciągu pieszo-rowerowego na ul. Nowatorów

Kokoszki. Rozpoczyna się budowa ciągu pieszo-rowerowego na ul. Nowatorów

We wtorek, 29 czerwca, wprowadzono zmiany w organizacji ruchu na ul. Nowatorów. Uwaga kierowcy - utrudnienia związane z czasowym zawężeniem jezdni lub ruchem wahadłowym, będą występowały na kilkunastometrowym odcinku ulicy w okolicach skrzyżowania z ul. Geodetów. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej przez trzy tygodnie.
29.06.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Ruszyła budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego na ul. Nowatorów
Ruszyła budowa nowego ciągu pieszo-rowerowego na ul. Nowatorów
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Zmiany w organizacji ruchu związane są z rozpoczynającą się budową trasy rowerowej wzdłuż ul. Nowatorów. Na odcinku od ul. Kartuskiej do ul. Budowlanych powstanie ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Długość nowej drogi dla pieszych i rowerzystów wyniesie 1,2 km. W ramach inwestycji wybudowana zostanie także kładka nad torami kolejowymi, którą poruszać się będą i miłośnicy dwóch kółek i piesi. Przebudowane zostaną niektóre zjazdy, a fragment ul. Nowatorów zostanie poszerzony.

 

Prace na ul. Nowatorów są realizowane w ramach projektu: "Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska", który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Roboty potrwają do końca sierpnia 2021.

 

2
Mat. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

W związku z przygotowaniami PKP PLK do uruchomienia stacji Gdańsk Kokoszki, konieczne było zweryfikowanie czy planowana przez kolejarzy inwestycja nie będzie kolidować z realizowaną w ramach drogi rowerowej budową kładki nad torami. Po przeprowadzeniu analiz stwierdzono, że nie ma takiego ryzyka, a wykonawca - działający na zlecenie DRMG - może realizować kładkę zgodnie z posiadanym projektem, gdyż zachowane zostają wszystkie jego dotychczasowe parametry.

Wykonawcą prac przy budowie drogi rowerowej na ul. Nowatorów jest spółka Kruszywo, która zrealizuje zadanie za ponad 2,2 mln złotych.