• Start
  • Wiadomości
  • Kokoszki. Powstaje kładka nad torami kolejowymi dedykowana rowerzystom i pieszym

Kokoszki. Powstaje kładka nad torami kolejowymi dedykowana rowerzystom i pieszym

W ostatnich dniach rozpoczęto wykonywanie zbrojenia obiektu oraz montaż szalunków ustroju nośnego kładki. Zimowa aura nie sprzyja wykonywaniu niektórych robót drogowych, w związku z czym DRMG podpisze aneks do umowy, który zakłada przedłużenie terminu ukończenia robót przez wybranego wykonawcę. Nowa trasa rowerowa, wraz z kładką, powinna być gotowa wiosną 2022 r.
04.02.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kładka dla pieszych i rowerzystów powstaje w ul. Nowatorów, nad torami kolejowymi
Kładka dla pieszych i rowerzystów powstaje w ul. Nowatorów, nad torami kolejowymi
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Na odcinku od ul. Kartuskiej do ul. Budowlanych powstanie ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Długość nowej drogi dla pieszych i rowerzystów wyniesie 1,2 km. W ramach inwestycji wybudowana zostanie także kładka nad torami kolejowymi, którą poruszać się będą i miłośnicy dwóch kółek i piesi. Przebudowane zostaną niektóre zjazdy, a fragment ul. Nowatorów zostanie poszerzony. .

Wykonawcą prac przy budowie drogi rowerowej na ul. Nowatorów jest spółka Kruszywo, która realizuje zadanie za ponad 2,2 mln złotych. Zakończenie budowy trasy rowerowej planowane jest na wiosnę 2022 r.

W związku z przygotowaniami PKP PLK do uruchomienia stacji Gdańsk Kokoszki, konieczne było zweryfikowanie czy planowana przez kolejarzy inwestycja nie będzie kolidować z realizowaną w ramach drogi rowerowej budową kładki nad torami. Po przeprowadzeniu analiz stwierdzono, że nie ma takiego ryzyka, a wykonawca - działający na zlecenie DRMG - może realizować kładkę zgodnie z posiadanym projektem.

 

Kładka dla pieszych i rowerzystów powinna być gotowa wiosną br.
Kładka dla pieszych i rowerzystów powinna być gotowa wiosną br.
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

 

Inwestycja na ul. Nowatorów jest realizowana w ramach projektu pn. Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach tego samego programu w Gdańsku powstała m.in. droga rowerowa na ul. Dmowskiego, na około 500 - metrowym odcinku ulicy od dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz do skrzyżowania z aleją Grunwaldzką.