• Start
  • Wiadomości
  • Kokoszki. Nowa droga rowerowa, wraz z kładką, niemal gotowa

Kokoszki. Nowa droga rowerowa, wraz z kładką nad torami kolejowymi, niemal gotowa

Jak informuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, przy budowie kładki dedykowanej pieszym i rowerzystom, na ul. Nowatorów, zakończyły się już główne roboty. Obecnie trwają prace porządkowe - podobnie jak na całym nowym odcinku trasy rowerowej, gdzie ułożono już nawierzchnię.
07.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kładka w ciągu ul. Nowatorów już gotowa. Wkrótce będą z niej korzystać piesi i rowerzyści
Kładka w ciągu ul. Nowatorów już gotowa. Wkrótce będą z niej korzystać piesi i rowerzyści
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Na ul. Nowatorów, na odcinku od ul. Kartuskiej do ul. Budowlanych, powstał ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Długość nowej drogi dla pieszych i rowerzystów wynosi 1,2 km. W ramach inwestycji wybudowana została także kładka nad torami kolejowymi, którą poruszać się będą i miłośnicy dwóch kółek i piesi. Przebudowane zostały też niektóre zjazdy, a fragment ul. Nowatorów został poszerzony.

Wykonawcą prac przy budowie drogi rowerowej na ul. Nowatorów jest spółka Kruszywo, która realizuje zadanie za ponad 2,2 mln złotych. Wkrótce rozpoczną się procedury odbiorowe inwestycji.

W związku z przygotowaniami PKP PLK do uruchomienia stacji Gdańsk Kokoszki, konieczne było zweryfikowanie czy planowana przez kolejarzy inwestycja nie będzie kolidować z właśnie wybudowaną, w ramach drogi rowerowej, kładką nad torami. Po przeprowadzeniu analiz stwierdzono, że nie ma takiego ryzyka, a wykonawca - działający na zlecenie DRMG - może realizować kładkę zgodnie z posiadanym projektem.

Inwestycja na ul. Nowatorów została zrealizowana w ramach projektu pn. Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska, który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach tego samego programu w Gdańsku powstała m.in. droga rowerowa na ul. Dmowskiego, na około 500 - metrowym odcinku ulicy od dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz do skrzyżowania z aleją Grunwaldzką.

 

na zdjęciu po lewej widać fragment nowej drogi rowerowej o nawierzchni w czarnym kolorze, obok  biegnie fragment ulicy, w tle po lewej widać fragment schodów, a po prawej w tle widać trzy niewysokie budynki usługowe
Kokoszki zyskały ponad 1-kilometrowy odcinek nowej drogi rowerowej
Fot. Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska