• Start
  • Wiadomości
  • Kokoszki. Latarnie przy ul. Goplańskiej w ramach Budżetu Obywatelskiego

Kokoszki. Latarnie przy ul. Goplańskiej w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jest jaśniej i bezpieczniej

Od kilku już lat, regularnie w każdej edycji, do gdańskiego BO zgłaszane są kolejne projekty poświęcone zagospodarowaniu i uatrakcyjnieniu trzech zieleńców znajdujących się na terenie dość rozległej dzielnicy Kokoszki. Jeden z nich mieści się przy wspomnianej ul. Goplańskiej.
24.11.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Park przy ul. Goplańskiej został oświetlony w ramach środków z BO
Park przy ul. Goplańskiej został oświetlony w ramach środków z BO
Fot. Krzysztof Nowotarski

 

Projekt BO dotyczący oświetlenia parku wygrał w jednej z poprzednich edycji. Lampy dość szybko zamontowano, ale by mogły zaświecić po zmroku, trzeba było poczekać jeszcze na umowę z dostawcą energii. Światło pojawiło się w ostatnich dniach.

Poinformował o tym na swoim profilu FB radny dzielnicy Kokoszki, Krzysztof Nowotarski.

 

Oświetlenie zielonego terenu przy ul. Goplańskiej zgłoszono w projekcie pod hasłem: "3 Parki na 3 osiedlach dzielnicy Kokoszki - kontynuacja prac". W jego ramach w trzech miejscach: w Karczemkach przy ul. Azaliowej (naprzeciw Pozytywnej Szkoły Podstawowej), w Kiełpinie Górnym przy ul. Goplańskiej (obok pętli autobusowej 168) i w Kokoszkach przy ul. Osiedlowej, powstają atrakcyjne miejsca rekreacji i integracji mieszkańców.

Jeden z parków stworzono w miejscu, gdzie przed laty znajdowały się place zabaw i boisko. W Karczemkach zagospodarowano działkę w sąsiedztwie Pozytywnej Szkoły Podstawowej, która wcześniej była zaniedbana, a jest to centralny punkt tego osiedla. Natomiast w Kiełpinie istniała swego rodzaju łąka, która służyła na ogół do spontanicznych spotkań. Teren wydał się więc wnioskodawcom idealny do tego, by zagospodarować go na cele rekreacyjne.

Przez ostatnie pięć lat wszystkie trzy miejsca bardzo się zmieniły - stały się atrakcyjnymi terenami do wypoczynku mieszkańców.