• Start
  • Wiadomości
  • Kobiety, do sterów! Gdańska spółka zachęca panie do prowadzenia autobusów i tramwajów

Kobiety, do sterów! Gdańska spółka zachęca panie do prowadzenia autobusów i tramwajów

Za sterami pojazdów miejskiej spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje zasiadają obecnie 133 panie: 99 motorniczych i 34 kierowczynie. Choć z roku na rok starających się o zatrudnienie w tym miejscu kobiet przybywa, wciąż o taką pracę w większości aplikują panowie. Gdańskie Autobusy i Tramwaje postanowiły zmienić ten trend. „Kobieca strona GAiT. Pracuj z nami!” - pod takim hasłem rusza kampania adresowana do kobiet, przyszłych motorniczych i kierowczyń.
( Publikacja: 01.06.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
1
Mat. Gdańskie Autobusy i Tramwaje

 

- Przez cały rok prowadzimy rekrutację na stanowiska kierowców i motorniczych. Choć z roku na rok aplikujących na te stanowiska pań przybywa, wciąż o tę pracę w większości aplikują panowie. Tymczasem panie pracujące w GAiT doskonale sprawdzają się w roli kierowniczyń i motorniczych, i co ważne, ze swojej pracy są naprawdę zadowolone - podkreśla prezes GAiT Maciej Lisicki. - Dlatego postanowiliśmy nie czekać biernie aż ten trend się zmieni - i więcej kobiet aplikować będzie na stanowiska, i zaprosić panie do współpracy. Adresujemy naszą ofertę do osób, które być może o tym już kiedyś myślały, czy którym przeszło to przez myśl na przykład na widok kobiety za sterami autobusu czy tramwaju, ale także do tych, które dotąd jeszcze tego nie rozważały, a chcą w swoim zawodowym życiu zmian i nowych wyzwań. Co istotne, by aplikować na stanowisko kierowczyni, czy motorniczej w Gdańskich Autobusach i Tramwajach, nie trzeba posiadać niezbędnych uprawnień, można je zdobyć na przygotowanych przez nas bezpłatnych kursach - dodaje prezes GAiT.

 

Gdańskie Autobusy i Tramwaje to firma o ugruntowanej pozycji. W 2021 roku uznana została za najlepszego pracodawcę w Polsce w kategorii transport i logistyka, w rankingu magazynu Forbes.

- Jesteśmy największą firmą komunikacyjną na Pomorzu. Zatrudniamy ponad 800 kierowców i motorniczych. Tworzymy silny i zgrany zespół, który składa się z osób wyjątkowych i kompetentnych. Naszym celem jest zagwarantowanie gdańszczanom bezpieczeństwa i komfortu podróży, a naszym pracownikom dobrych warunków pracy, w której będą się spełniać – zaznacza prezes GAiT.

 

 

W ramach kampanii „Kobieca strona GAiT. Pracuj z nami” na przystankach autobusowych pojawiły się plakaty, komunikaty wyświetlane będą także na ekranach w naszych pojazdach. Na stronie internetowej Gdańskich Autobusów i Tramwajów uruchomiona została specjalna podstrona dedykowana paniom zainteresowanym pracą w GAiT. Warto także odwiedzić media społecznościowe spółki.

- Mamy nadzieję, że nasze działania zaowocują nowymi członkiniami załogi GAiT - nie ukrywa prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów.

Oprac. KG