Klub Sąsiedzki na Przymorzu Małym już otwarty

W sobotę, 24 czerwca, w samo południe, swoją działalność oficjalnie rozpoczął pierwszy taki Klub Sąsiedzki Przymorze Małe, przy ulicy Beniowskiego 32/1. Była to okazja, by poznać sąsiadów i porozmawiać o inicjatywach, które będą odbywały się w dzielnicy. 
24.06.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
kilkanaście osób stoi w kole
Otwarcie Klubu Sąsiedzkiego Przymorze Małe odbyło się w sobotę, 24 czerwca, m.in. z udziałem mieszkańców dzielnicy i radnych
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Klub Sąsiedzki Przymorze Małe mieści się a parterze domu przy ulicy Beniowskiego 32/1. Jest pierwszym tego typu miejscem w tej dzielnicy. Jego operatorem jest gdańska Fundacja RC, która wspiera organizacje pozarządowe.

- Naszym celem jest prowadzenie miejsca do dobrego spędzania czasu i przyjaznego sąsiedzkim spotkaniom. Dlatego jesteśmy otwarci na każdą fajną i angażującą inicjatywę - podkreśla Dobrosława Bela, koordynatorka klubu.

budynek
Klub mieści się w Gdańsku przy ulicy Beniowskiego 32
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Wielkie otwarcie w pierwsze dni lata

Aromatyczna kawa i herbata, domowy kompot z rabarbaru i lemoniada, owocowe przekąski, domowe ciasto i upominki czekały na mieszkańców i sympatyków dzielnicy Przymorze Małe w sobotę, 24 czerwca, od południa.

Organizatorzy Klubu Sąsiedzkiego w ogrodzie przygotowali przestrzeń do odpoczynku i na leżakach, poznawania się, i prowadzenia rozmów na temat planów na przyszłość - związanych z klubem, jak i dzielnicą. Była także okazja, by porozmawiać z gdańskimi radnymi - m.in. z Andrzejem Kowalczysem i przewodniczącą Rady Miasta Gdańska Agnieszką Owczarczak.

Zobacz fotorelację z otwarcia Klubu Sąsiedzkiego Przymorze Małe:

„Poznaj moją dzielnicę” - dzielnicowe spacery przygotowane przez dzieci i dla dzieci

TV

Budowa basenu we Wrzeszczu jeszcze w tym roku