• Start
  • Wiadomości
  • Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wciąż nie przyjmuje do porodu, 8 położnych z zakażeniem Covid-19. AKTUALIZACJA

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne wstrzymało przyjęcia do porodów, 8 położnych z zakażeniem Covid-19. AKTUALIZACJA

Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku poinformowało, że wśród położnych wykryto osoby zakażone wirusem COVID-19. W związku z tym porody zostały wstrzymane do odwołania.
( 27.04.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
fot. UCK

 

AKTUALIZACJA INFORMACJI O SYTUACJI EPIDEMICZNEJ W KLINICE NEONATOLOGII UCK, 28 KWIETNIA, GODZ. 18.20

 

Pomimo zabezpieczeń, które stosujemy, nie udało się uniknąć zakażenia koronawirusem w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. W weekend w Klinice Neonatologii wykryto Covid-19 u trzech położnych. Trwają badania pacjentów i pracowników Klinik Neonatologii i Położnictwa, którzy byli zarówno w bezpośrednim, jak i pośrednim kontakcie z zakażonymi. Wszystkie dzieci mają wynik negatywny. Covid-19 wykryto natomiast u jednej z matek. Dziś otrzymaliśmy także informację o  kolejnych pięciu zakażonych położnych. Warto podkreślić, że z ok 300 przebadanych osób, które mogły mieć kontakt z zakażonym personelem, większość (testów) jest ujemna. Ognisko dotyczy jednego pododdziału. Większość naszych pracowników podzielona jest na zespoły, więc część z personelu Kliniki nie miała styczności z zakażonymi. Pozostałe osoby pójdą na kwarantannę.

W Klinice Położnictwa nie stwierdzono żadnego przypadku. Ponieważ ognisko znajduje się na jednym z pododdziałów neonatologii, zakażony personel mógł mieć kontakt również z rodzącymi. Dlatego też z pacjentkami przebywającymi na położnictwie w terminie od 15 do 26 kwietnia, będziemy kontaktować się telefonicznie w celu pobrania próbek do testów, by wykluczyć ewentualne zakażenie Covid-19.


Ze względu na bezpieczeństwo przyszłych mam i ich dzieci porody w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym są aktualnie wstrzymane. Dokładamy wszelkich starań, by jak najszybciej wznowić przyjęcia. Mamy nadzieję, że uda się to zrobić w ciągu 7 dni.

Najbliższe szpitale przyjmujące aktualnie porody to:

Szpital im. M. Kopernika, ul. Nowe Ogrody 1-6
Szpital św. Wojciecha, al. Jana Pawła II 50.

TUTAJ znaleźć można bieżącą informację na temat sytuacji dotyczącej porodów w UCK. 

 

 

"W związku z wykryciem koronowirusa wśród położnych Kliniki Neonatologii przyjęcia do porodów zostają wstrzymane do odwołania"

Z nieoficjalnych informacji wynika, że dwie zakażone kobiety przebywają w domu. Pozostali pracownicy mają zostać poddani testom na obecność koronawirusa. 

UCK pisze na swoim FB:

O sytuacji w szpitalu będziemy informować Państwa na bieżąco. 

 

Najbliższe szpitale przyjmujące aktualnie porody to:

 

O Klinice Neonatologi Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku

Klinika jest ośrodkiem o najwyższym, III stopniu referencyjności. Zapewnia pełen zakres opieki neonatologicznej, opiekę rehabilitantów w zakresie wczesnej stymulacji rozwoju, poradnictwo laktacyjne.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem noworodków urodzonych w Klinice Położnictwa, a także z innych szpitalach województwa pomorskiego. Leczy noworodki znajdujące się w stanie zagrożenia życia, szczególne małe wcześniaki. Noworodki zdrowe, donoszone cały czas przebywają z matkami w tzw. systemie „rooming in”.