• Start
  • Wiadomości
  • Kilkaset osób na kwarantannie przez beztroskę zakażonego covid-19 nastolatka w Gdańsku

Kilkaset osób na kwarantannie przez beztroskę zakażonego covid-19 nastolatka w Gdańsku

- Mieliśmy bardzo dużą kontrolę nad źródłami zakażeń covid-19 na Pomorzu, w tej chwili jest coraz mniejsza, ponieważ ludzie nie stosują się do obostrzeń - powiedział Tomasz Augustyniak Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w rozmowie z Joanną Matuszewską z Radia Gdańsk i podał m.in. przykład jubilata z Gdańska, z którym kontakt zaprowadził na kwarantannę kilkaset osób.
( 06.08.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Letni weekend 2020 w Gdańsku...
Letni weekend 2020 w Gdańsku...
Piotr Wittman/www.gdansk.pl

 

Pomorskie nie należy nie należało dotąd do “czołówki” województw notujących największy dobowy przyrost nowych zakażeń koronawirusem, ale czy będzie tak dalej?

Tomasz Augustyniak w rozmowie z Joanną Matuszewską, przeprowadzonej 6 sierpnia br.: - Coraz więcej jest osób niezwiązanych z wcześniejszymi, nadzorowanymi przez sanepid zakażeniami. To osoby, które wróciły z wyjazdu wakacyjnego, czy też spotkań w szerszym gronie rodzinnym. Niestety takich, nie nadzorowanych wcześniej przez sanepid zakażeń, jest coraz więcej, a one mogą się przyczynić do rozszerzenia zakażeń na kolejne osoby. To coś, co niepokoi i nie zdarzało się w poprzednich miesiącach, a tendencja wzrostowa zakażeń w województwie pomorskim jest bardzo widoczna.

 

Czwartek: kolejny rekord epidemii - w kraju 726 nowych zakażeń koronawirusem, na Pomorzu 29

 

Przykłady kompletnej niefrasobliwości z dzisiejszy statystyk:

  • Zakażony koronawirusem nastolatek z Gdańska bawił się na kilku imprezach z okazji swoich 18 urodzin. Efekt? Po kontakcie z nim na kwarantannie przebywa obecnie kilkaset osób.

 

  • Kolejny przykład niefrasobliwości to przypadek restauracji w Gdyni, w której dopuszczono do pracy kelnerkę z wyraźnymi objawami koronawirusa. - Ta pani przez około tydzień obsługiwała gości, mimo że miała typowe objawy zakażenia.

 

Wśród stwierdzonych ostatnio zakażeń na Pomorzu dominują nastolatki i osoby młode, nie noszące maseczek i nie stosujące dystansu społecznego.

- Jeśli nic się nie zmieni, to po okresie wakacji będziemy notować na Pomorzu kilkadziesiąt zakażeń dziennie - mówił Tomasz Augustyniak.

 

Test w kierunku Covid- 19 “na piechotę” - w Gdańsku ruszyło pierwsze w Polsce centrum testowe walk-thru

Całość rozmowy dostępna jest tutaj.

 


Aplikacja ProteGO Safe - zawiadomi, jeśli spotkamy osoby zakażone koronawirusem