• Start
  • Wiadomości
  • Każdy może pomóc - świąteczna akcja dla dzieci w Gdańsku

Każdy może pomóc - świąteczna akcja dla dzieci w Gdańsku

O tym, że gdańszczanki i gdańszczanie mają wielkie serca i niespożyte pokłady empatii, przekonujemy się od wielu lat. Dlatego mamy pewność, że i w tym trudnym roku darczyńcy nie zawiodą. Na gwiazdkowy prezent od Państwa czeka 700 dzieci objętych wsparciem gdańskiej pomocy społecznej. Zapraszamy do włączenia się w świąteczną akcję „Każdy może pomóc” i ofiarowania dziecku upominku.
20.10.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Każdego roku darczyńcy nie zawodzą i przygotowują gdańskim dzieciom wspaniałe, gwiazdkowe podarki
Każdego roku darczyńcy nie zawodzą i przygotowują gdańskim dzieciom wspaniałe, gwiazdkowe podarki
fot. z archiwum MOPR

Kim są dzieci, które czekają na wsparcie?

- Pracownicy socjalni przygotowali listy o dzieciach objętych wsparciem - mówi Agnieszka Chomiuk, p.o. dyrektorki Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. - Codzienna praca z rodzinami pozwala naszym specjalistom bardzo dobrze poznać potrzeby podopiecznych, także tych najmłodszych. Listy zawierają między innymi informację o imieniu, wieku, płci, zainteresowaniach, ale i marzeniach dzieci. Na ich podstawie można przygotować naprawdę piękny prezent. Nie musi być drogi, ważne, aby był przemyślany i od serca. Takie cieszą najbardziej. Radość obdarowanych maluchów jest szczera i wielka. Ich uśmiechnięte twarze są bezcenne. I to Państwa, darczyńców, zasługa. Zachęcamy do włączenia się w tegoroczną, jedenastą edycję naszej akcji. Zapraszamy Państwa do współdziałania!

Pobierz list online, zostań św. Mikołajem

Napisane przez pracowników socjalnych listy o dzieciach, opatrzone są kodami. Każdy kod przypisany jest małemu podopiecznemu gdańskiego MOPR. Darczyńca pobiera list i na podstawie danych tam zawartych przygotowuje upominek. Nie pozna nazwiska dziecka, maluch zaś – ofiarodawcy. 

Listy można pobrać wyłącznie elektronicznie, pisząc na adres email: mopr-kmp@gdansk.gda.pl

Przygotowane, oznaczone kodami świąteczne upominki trzeba dostarczyć na stadion Polsat Plus Arena Gdańsk przy ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1 (wejście główne do sekretariatu stadionu): 

  • 3 grudnia w godz. 9.00-15.00

lub

  • w dniach od 5 do 8 grudnia w godz. 9.00-19.00 

Pracownicy Ośrodka odbiorą je od darczyńców i odpowiednio zabezpieczą.

Finał akcji ze świąteczną oprawą

Wolontariusze przedsięwzięcia przekażą prezenty adresatom 10 grudnia. Upominki dostarczą dzieciom bezpośrednio do mieszkań i domów. W rozwiezieniu prezentów ponownie, partnersko wesprze gdański MOPR firma kurierska DPD Polska, a całej akcji towarzyszyć będzie gwiazdkowa oprawa – w orszaku nie zabraknie elfów i św. Mikołaja.

Inicjatorem i organizatorem wydarzenia „Każdy może pomóc” jest gdański MOPR. Podczas poprzednich edycji projektu udało się obdarować łącznie blisko 5 800 dzieci w Gdańsku. 

 

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku