Karol Urbanowicz dołączy do mistrzów Europy podczas zgrupowania w Spale

W czwartek, 21 września, w Spale rozpocznie się zgrupowanie reprezentacji Polski przed kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich. Trener Nikola Gribić zdecydował się powołać dodatkowych zawodników, wśród nich jest środkowy Trefla Gdańsk Karol Urbanowicz. – Powołanie to zawsze duży zaszczyt i duma. To marzenie każdego sportowca, aby reprezentować swój kraj i być wśród najlepszych – mówi 22-letni siatkarz.
18.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Siatkarze stoją w kółku, cieszą się
2 października 2022 roku, Karol Urbanowicz (w środku) podczas meczu Trefla Gdańsk z Barkom Każany Lwów
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Kontuzje środkowych

Polscy siatkarze w sobotę, 16 września, w finale mistrzostw Europy pokonali Włochów 3:0. Po kilku dniach przerwy reprezentacja wraca do treningów, by przygotować się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Chinach. W czwartek, 21 września, podopieczni trenera Nicoli Grbicia spotkają się w Spale. Z powodu kontuzji środkowych Mateusza Poręby i Mateusza Bieńka do kadry zostali powołani nowi zawodnicy, w tym Karol Urbanowicz

– Dochodziły do mnie słuchy o pechowej kontuzji Mateusza Poręby, a wcześniej Mateusza Bieńka. Sport ma to do siebie, że nieszczęście jednego zawodnika może być wielką szansą dla drugiego. I tak jest w tym przypadku – mówi 22-letni zawodnik Trefla Gdańsk. – Będę starał się jak najlepiej wykorzystać tę szansę. Na zgrupowaniu chcę przede wszystkim jak najbardziej pomóc drużynie w przygotowaniach do najważniejszego turnieju w tym sezonie, czyli kwalifikacji do igrzysk.

Nie pierwsze powołanie Urbanowicza

Karol Urbanowicz w 2022 roku po raz pierwszy został powołany na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski. W tym roku reprezentował już Polskę podczas turnieju Ligi Narodów. Wcześniej, w 2017 roku wraz z kadrą U17 zdobył srebrny medal mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA , a rok później sięgnął po złoto w tych zmaganiach. Z kolei w 2021 roku zdobył brązowy medal mistrzostw świata U21.

– Mój cel jest zawsze taki sam: dać z siebie wszystko na treningach i uczyć się od zawodników, którzy będą mnie otaczali – kończy Karol Urbanowicz.

 

TV

233. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Mieszkańcy i turyści świętowali pod “Sobieskim”