Klucz do miasta w rękach studentów. Juwenalia Gdańskie

W sobotę, 21 maja, na Placu Zebrań Ludowych odbywają się Juwenalia Gdańskie. W programie występy m.in. Vito Bambino, Wilki, Tymek czy Margaret. Studentom przekazane zostaną także klucze do miasta. Symboliczne klucze do bram miasta przekazał studentom zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak.
20.05.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Juwenalia Gdańskie 2022 - moment przekazania klucza
Juwenalia Gdańskie 2022 - moment przekazania klucza
fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Juwenalia Gdańskie po przerwie 

Po raz trzeci, po przerwie spowodowanej pandemią, wszystkie gdańskie uczelnie publiczne: Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański postanowiły wspólnie zrealizować studenckie święto wraz z Fundacją Gdańską.

W sobotę, 21 maja, o godz. 15.45 na scenie głównej na Placu Zebrań Ludowych studentom rozpoczynającym to akademickie święto, klucze do miasta przekaże Piotr Grzelak, zastępca prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju.

Kto wystąpi?

Podczas tegorocznej edycji Juwenaliów Gdańskich na Placu Zebrań Ludowych wystąpią:

  • 16.00 Vito Bambino
  • 17.30 Young Igi 
  • 19.00 Malik Montana 
  • 20.30 Margaret 
  • 22.00 Wilki 
  • 23.30 Tymek 

Co będzie się działo między koncertami?

Od godz. 15.00 oraz w przepinkach pomiędzy koncertami czas umilą DJ sety Juwenalia Gdańskie X AK PG Kwadratowa – 10 minut do Kwadratu. Zaś wydarzenie poprowadzi Rudy Rudanacja, który na co dzień budzi ludzi w porannym programie w Radio ESKA.

Line-up wydarzenia powstał dzięki współpracy przedstawicieli samorządów wszystkich uczelni organizujących wydarzenie. Jak sami przyznają, ich głównym celem było usatysfakcjonowanie różnych gustów muzycznych uczestników juwenaliów.

Fotorelacja z pierwszych chwil Juwenaliów Gdańskich 2022

Po ile bilety?

Sprzedaż biletów trwa online na Juwenalia Gdańskie 2022 w II puli, w której ceny prezentują się następująco:

  • Bilet studencki – 15 zł
  • Bilet normalny – 80 zł

Zaś w dniu koncertu obowiązywać będzie III pula:

  • Bilet studencki – 20 zł
  • Bilet normalny – 90 zł

Bilety można kupić przez stronę Biletomat.pl.

Bilety studenckie obowiązują na podstawie ważnej legitymacji studenckiej dla studentów i doktorantów wszystkich uczelni publicznych lub prywatnych w Polsce oraz legitymacji międzynarodowej ISIC.

Co ważne, osoby niepełnoletnie w wieku od 8 do 16 roku życia są uprawnione do wstępu na Juwenalia Gdańskie wyłącznie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna prawnego lub faktycznego, zaś osoby w wieku do 8 roku życia mają wstęp bezpłatny, jednak muszą przebywać na terenie tylko pod opieką opiekuna prawnego. Pozostałe niezbędne informacje znajdują się w regulaminie wydarzenia dostępnym na stronie juwenaliagdanskie.pl.

Co jeszcze na terenie?

Oprócz koncertów, na terenie Placu Zebrań Ludowych znajdować się będzie Strefa Gastronomiczna, gdzie karmić uczestników będzie 19 Food Trucków, Alko Strefa oraz Strefa Studencka, gdzie wszystkie 6 uczelni przygotują atrakcje, m.in. boisko do flanek, festiwal kolorów, tor przeszkód z Alko- i Narkogoglami, turniej Beerponga, możliwość wydrukowania swojej własnej torby, koszulki, bluzy i różne aktywności, które przygotowały uczelnie organizujące juwenalia.

 

plakat_juwenalia_2022