Bajm i White 2115 na jednej scenie? Tak - na Juwenaliach Gdańskich 2024, już 17 i i 18 maja

Dwa dni koncertów, trzynaścioro artystów, strefa gastro i masa wydarzeń towarzyszących. To wszystko i wiele innych atrakcji czeka studentów i nie tylko podczas Juwenaliów Gdańskich. W piątek i sobotę, 17 i 18 maja, na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się kolejna już edycja wspólnego świętowania. W wydarzeniu mogą wziąć udział wszyscy zainteresowani - nie tylko Ci będący obecnie studentami. Bilety wciąż w sprzedaży.
14.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kilkanascie osób stoi obok sienie, pozują do wspólnego zdjęcia
Juwenalia Gdańskie to okazja do pokazania, że brać studencka chce i potrafi bawić się razem, bez podziałów
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Po raz piaty razem

Po raz piąty wszystkie gdańskie publiczne uczelnie, we współpracy z Fundacją Gdańską, zapewnią niezapomnianą zabawę w ramach tradycyjnego święta studentów. Koncerty, bardzo rozbudowana strefa atrakcji, a także coś na mały i duży głód to tylko przedsmak tego, co czeka na Placu Zebrań Ludowych.

Do wspólnego spędzenia czasu zapraszają: Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Gdański – uczelnie pokazujące, że brać studencka chce i potrafi bawić się razem, bez podziałów.

Kto wystąpi?

- To bardzo ważne, że mimo różnic, które są piękne, to wydarzenie przygotowywane jest wspólnie. Bo razem można lepiej i więcej! - podkreślała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. - Mam nadzieję, że przygotowany zestaw artystów jest na tyle urozmaicony, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Ja nie ukrywam, że szczególnie czekam na Vito Bambino, ale jestem też ciekawa, co nam zaprezentuje Dj Tribbs. Z kolei tych, którzy lubią kawałki, przy których bawili się także ich rodzice, z pewnością zainteresują koncerty zespołów Bajm i LemON.

Tegoroczna edycja zaprezentuje aż 13 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej, prezentujących różnorodne brzmienia. Wśród nich pojawią się hip-hopowi mistrzowie, tacy jak, zdobywający serca studentów White 2115, ale również Gibbs, Tribbs, Guzior, Dre$$code czy Gruby Mielzky. O punkrockowe brzmienia zadba zespół Pull the Wire, podczas gdy Lordofon i Jamal zagwarantują doskonałą zabawę. Fanów alternatywnej muzyki na pewno przyciągnie Vito Bambino, a sympatyków klasyki – zespoły Bajm oraz LemON. Zapowiadają się niezwykle intensywne dwa dni na Placu Zebrań Ludowych.

- W naszej różnorodności jest siła. Jesteśmy rozmaitymi uczelniami, a potrafimy stworzyć coś wspólnego. Zapraszam wszystkich gorąco do udziału w Juwenaliach, które są niepowtarzalne - mówiła prof. Barbara Wikieł, prorektor ds. studenckich Politechniki Gdańskiej. - Bezcenne jest to, że organizowane są przez młodych ludzi nie tylko dla nich samych, ale dla wszystkich. Przyjdźcie więc na wybrany koncert, a najlepiej na wszystkie i świetnie się bawcie!

Na pierwszym zdjęciu widzimy zespół muzyczny składający się z sześciu członków, którzy pozują w stylowych, rockowych strojach. Na drugim zdjęciu portretowany jest młody artysta solo, ubrany w czarną skórzaną kurtkę i okulary, z głową uniesioną ku górze, co nadaje mu tajemniczy i intensywny wygląd.
Od lewej: Bajm i White 2115 wystąpią na Juwenaliach 2024 w Gdańsku
Fot. mat. organizatora

Szczegółowy program godzinowy Juwenaliów 2024 w Gdańsku

PIĄTEK, 17 maja

17.00 PULL THE WIRE

18.30 GUZIOR

19.50 GRUBY MIELZKY

21.00 BAJM

22.35 LEMON

23.35 TRIBBS

00.35 DRE$$CODE

 

SOBOTA,18 maja

16.45 SNU i TEMPLESS, czyli zwycięzcy Przeglądu Kapel Studenckich

18.00 KACPERCZYK

19.30 JAMAL

20.40 GIBBS

22.00 VITO BAMBINO

23.20 LORDOFON

00.20 WHITE 2115

Bilety

- Chciałbym zaprosić na tę imprezę naprawdę wszystkich. Bądźmy przez moment razem, po tych latach i miesiącach różnych, trudnych doświadczeń. Chwila radości i wspólnej zabawy z młodymi ludźmi naprawdę każdemu się należy - mówił dr hab. n. med. Tomasz Smiatacz, prorektor ds. studenckich Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. - To wydarzenie jest inspirowane i organizowane przez studentów, ale jest dla wszystkich. To będzie niezwykłe doświadczenie.

Na dedykowanej stronie trwa sprzedaż biletów online. Podzielone zostały na wersję studencką oraz dla innych zainteresowanych, na jeden dzień i karnet dwudniowy. Do 16 maja bilety można kupić w II puli, w której ceny prezentują się następująco:

 • 75 zł - bilet studencki
 • 120 zł - karnet studencki
 • 125 zł - bilet normalny
 • 220 zł - karnet normalny

Od pierwszego dnia koncertów obowiązywać będzie III pula biletów, w której ceny kształtują się następująco:

 • 95 zł - bilet studencki
 • 160 zł - karnet studencki
 • 160 zł - bilet normalny
 • 290 zł - karnet normalny

Do zakupu biletów studenckich upoważniają ważna legitymacja wszystkich uczelni publicznych oraz prywatnych, a także międzynarodowa legitymacja ISIC.

Osoby niepełnoletnie, do 16 roku życia, są uprawnione do wstępu na Juwenalia Gdańskie wyłącznie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna, który wchodzi na podstawie ważnego biletu normalnego. Dzieci do ukończenia 8 roku życia wchodzą bezpłatnie, jednak muszą przebywać na terenie tylko pod opieką opiekuna prawnego. Wszystkie informacje dotyczące biletów znajdują się w regulaminie wydarzenia na stronie Juwenaliów Gdańskich

Atrakcje na mapie juwenaliów

-  Line up został wybrany w rezultacie badań socjologicznych przeprowadzonych wśród studentów uczelni publicznych – mówił Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej. - Co ważne, podczas naszych imprez, staramy się promować inne organizacje pozarządowe, które realizują ważne aktywności. Tak będzie też w tym przypadku. Zaczniemy przed Juwenaliami Operacją Czysta Rzeka, która będzie wspierać czyszczenie m.in. opływu Motławy. Inną inicjatywą jest Tramwaj Zwany Pożądaniem, czyli zajęcia, podczas których Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny będzie edukować w tematach infekcji intymnych. Regionalne Centrum Wolontariatu zachęci studentów do aktywności, która może stać się życiową przygodą, a dzięki Fundacji DKMS, która promuje honorowe dawstwo szpiku, możemy pomóc ludziom bardzo ciężko chorym. W ubiegłym roku zgłosiło się podczas Juwenaliów aż 129 osób chętnych do oddania swojego szpiku. Liczymy, że ten wynik uda nam się poprawić w tym roku.   

W tym roku Juwenalia Gdańskie zapraszają na liczne akcje społeczne, w tym m.in. na Operację Czysta Rzeka. Uczestnicy Juwenaliów, wspólnymi siłami sprzątną rzeki i tereny zielone, organizując aż 3 akcje terenowe – 2 piesze i 1 kajakową. W środę, 8 maja odbędzie sprzątanie Opływu Motławy, a we wtorek 14 maja sprzątanie Podleśnej Polany. Dzień przed startem Juwenaliów Gdańskich, w czwartek 16 maja, odbędzie się kajakowa akcja sprzątania Martwej Wisły. Zaangażowani wykażą się dbałości o środowisko lokalne, w którym żyją na co dzień.

W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić na mapę Juwenaliów Gdańskich wiele atrakcji, które zawierają bogatą ofertę aktywności skierowaną do uczestników wydarzenia. Powraca także hit poprzedniej edycji – Strefa Brokatu. To właśnie tam będzie można zadbać o koncertowy look korzystając, z profesjonalnych usług z zakresu makijażu i fryzjerstwa, w tym m.in. kolorowych warkoczyków oraz brokatu, czy diamencików na twarzy. Nie zabraknie również Strefy Gastro, gdzie uczestników karmić będzie 20 Food Trucków z różnych stron świata, Alko Strefy oraz Strefy Studenckiej, gdzie wszystkie 6 uczelni przygotowują atrakcje, m.in. boisko do flanek, festiwal kolorów, tor przeszkód z Alko i Narkogoglami, czy turniej Beerponga.

- Juwenalia gdańskie to także szereg aktywności, które zostały przygotowane przez studentów dla studentów, żeby bardziej uatrakcyjnić nasze wydarzenie. Jest to między innymi strefa giga gier, czyli coś nowego, gdzie będzie można spróbować swoich sił w wielkoformatowych gierkach, ale także innych popularnych grach. Poza tym pojawi się dobrze znana strefa studencka, różne aktywności i konkursy, a do zgarnięcia w nich szereg gadżetów juwenaliowych. A także atrakcja wszystkim bardzo dobrze znana, czyli strefa Silent Disco.

W ramach tej strefy uczestnicy będą mogli bawić się do różnorodnej muzyki przygotowanej przez niezawodnych dj’ów, odpowiedzialnych za dobrą zabawę, która nie zakłóci brzmień z sceny głównej.

Przegląd kapel i inne nowości na Juwenaliach

- Juwenalia Gdańskie to także kultura studencka. W najbliższą sobotę, 11 maja od godziny 13.00 w klubokawiarni Indeks przy ul. Polanki 66, odbędzie się konkurs przeglądu kapel studenckich FunFar, w ramach którego wystąpi 8 zespołów - mówił Kacper Wiśniewski, student z Uniwersytetu Gdańskiego. - Główną nagrodą jest występ na Juwenaliach. Życie studenckie w Gdańsku jest piękne! Zapraszamy do jego świętowania i pojawienia się na wydarzeniu.

Czy to koniec atrakcji? Oczywiście, że nie! Na terenie Placu Zebrań Ludowych znajdą się również Strefy Partnerów: trójmiasto.pl, Biedronka, BWM Bawaria Motors Gdańsk, organizacja Operacja Czysta Rzeka, DKMS, Regionalne Centrum Wolontariatu, Tramwaj Zwany Pożądaniem oraz Strefa Studencka, na której każda z uczelni przygotowała specjalny i unikalny program rozrywkowy.

Zachęcamy do śledzenia informacji o Juwenaliach Gdańskich 2024:

Organizatorzy:

 • Fundacja Gdańska
 • Politechnika Gdańska
 • Uniwersytet Gdański
 • Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
 • Akademia Sztuk Pięknych
 • Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu
 • Gdański Uniwersytet Medyczny

Partner Główny:

 • Miasto Gdańsk

Sponsor Główny:

 • Perła Browary Lubelskie S.A.

Partnerzy społeczni:

 • Operacja Czysta Rzeka
 • DKMS
 • Regionalne Centrum Wolontariatu w Gdańsku

Partnerzy:

 • BMW Bawaria Motors Gdańsk
 • Biedronka
 • Gdański Archipelag Kultury
 • Bilety24.pl
 • Studio ID
 • JakDojade
 • DiP Events

Partnerzy Medialni:

 • Trojmiasto.pl
 • gdansk.pl
 • Radio ESKA
 • dlastudenta.pl

autorzy:
Milena Mieczkowska, Fundacja Gdańska
Marcin Szeląg, Urząd Miejski w Gdańsku

 

TV

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Biało-Czerwona na Górze Gradowej