Juniorki starsze JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk mistrzyniami Polski

W sobotę, 23 marca, w Gdańsku odbył się finał mistrzostw Polski w kategorii juniorek starszych w unihokeju. Złoty medal wywalczył zespół JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk. W tym sezonie po raz pierwszy rozgrywki odbywały się w nowej formule.
24.03.2024
Młode dziewczyny w ciemnych strojach sportowych pozują do zdjęcia. Niektóre stoją, inne klęczą. Po bokach mężczyźni w garniturach (trenerzy)
Drużyna juniorek starszych JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk

Nowa formuła

W sezonie 2023/2024 w rywalizacji juniorek starszych unihokeja kobiet rozegrano cztery turnieje z udziałem czterech drużyn. Każda z nich była gospodarzem jednego turnieju. W sezonie zasadniczym każdy z uczestników rozegrał po 12 meczów. Drużyna JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk wygrała wszystkie spotkania z łącznym bilansem bramek 114:29!

Finałowy turniej zaplanowano na sobotę, 23 marca, w Gdańsku. Pierwszy i drugi zespół sezonu zasadniczego rozgrywały mecz o złoty medal mistrzostw Polski a trzeci i czwarty o brąz.

O brąz

Jako pierwsze na boisko wybiegły zawodniczki UKS Bankówka Zielonka i MMKS Podhale Nowy Targ. Już pierwsza tercja "ustawiła" mecz: po dwóch bramkach Antoniny Konieczny i Anny Rakowskiej było już 4:0 dla ekipy spod Warszawy. Druga część była bardziej wyrównana i zakończyła się wynikiem 1:1 a na listę strzelców wpisały się Aleksandra Majchrzak (Bankówka) i Kamila Serwan (Podhale). W ostatnich 20 minutach gole zdobywały Gabriela Kornat i Rakowska (Zielonka) oraz Emilii Walkocz (Podhale).

Mecz zakończył się wynikiem 7:2, brąz mistrzostw Polski juniorek starszych dla UKS Bankówka Zielonka

Złoto dla Gdańska

W najważniejszym meczu wieczoru zagrały unihokeistki JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk z SUS Travel Jedynka Trzebiatów.

W 13. minucie Martyna Grądzka po podaniu od Cecylii Chomnickiej strzeloła pierwszą bramkę dla ekipy z Gdańska. W 26 minucie na 2:0 podwyższyła Lena Cybulska. W rewanżu na 2:1 trafiła Martyna Wetlińska. Kilka minut później Krystyna Lukas podwyższyła na 3:1 i takim wynikiem kończy się druga tercja. Ostatnie 20 minut to popis zawodniczek z Gdańska! Marta Pracoń, Natalia Milczyńska, Martyna Grądzka zdobywają kolejne gole. Było 6:1. Na sześć minut przed końcem spotkania Wiktoria Zarecka trafiła na 6:2. Niewiele ponad dwie minuty później Katarzyna Słonina ustaliła wynik spotkania.

7:2 i złoty medal mistrzostw Polski juniorek starszych dla JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk!

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk - SUS Travel Jedynka Trzebiatów 7:2 ( 1:0, 2:1, 4:1 )

JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk: Paulina Bartoszewicz, Krystyna Lukas, Zofia Lukas, Julia Bartoszewicz, Julia Przewłocka, Marta Pracoń, Maja Maderska, Kinga Stein, Hanna Mizik, Nina Stefańska, Lena Cybulska, Natalia Milczyńska, Cecylia Chomnicka, Roksana Bazanowska, Zuzanna Kiełbicka, Maja Pankowska, Inna Hvozdetska, Maja Słonina, Katarzyna Słonina, Martyna Grądzka oraz Julia Peć, Urszula Pniewska, Antonia Halulko, Wiktoria Kowalewska, Antonina Antkowiak

Trenerzy: Paweł Ludwichowski i Piotr Ludwichowski