Joanna Puzyna-Chojka (1969-2018)

Teatrolog, krytyk teatralny, animator kultury, nauczyciel akademicki. Joanna Puzyna-Chojka zginęła w wypadku samochodowym podczas wakacji spędzanych na Bałkanach. Nie miała jeszcze 50 lat.
( 28.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Joanna Puzyna-Chojka
Joanna Puzyna-Chojka
fot. Domnik Paszliński/gdansk.pl

Urodziła się 1 sierpnia 1969 roku. Joanna Puzyna-Chojka była teatrologiem i krytykiem teatralnym, animatorem kultury i nauczycielem akademickim. Była kierownikiem literackim Teatru w Kaliszu, gdyńskich Teatru Muzycznego i Teatru Miejskiego, współpracowała przy festiwalu R@port w Gdyni, Kaliskich Spotkaniach Teatralne i Rzeszowskim Festiwal Nowego Teatru. Współtworzyła projekt Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej - jako autorka formuły, koordynatorka, członkini Komisji Artystycznej i sekretarz Kapituły.

Publikowała m.in. na łamach "Teatru", "Dialogu", "Didaskaliów", "Notatnika Teatralnego", "Tygodnika Powszechnego", portalu Teatralny.pl i trójmiejskiego dodatku "Gazety Wyborczej".

Autorka monografii "Gra o zbawienie. O dramatach Tadeusza Słobodzianka", ostatnią swą książkę poświęciła strategiom dokumentalnym we współczesnym teatrze.

Przez ostatni rok pracowała także w Komisji Artystycznej Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Zginęła w wypadku samochodowym 28 czerwca 2018 roku.


Czytaj więcej:

Nie żyje gdańska teatrolog Joanna Puzyna-Chojka. Świat teatru poniósł kolejną stratę