• Start
  • Wiadomości
  • Jesteś radnym lub radną w dzielnicy? Zgłoś się na bezpłatne szkolenie

Jesteś radnym lub radną w dzielnicy? Zgłoś się na bezpłatne szkolenie

W ramach Gdańskiej Szkoły Solidarności Codziennie organizowane są szkolenia dla radnych gdańskich dzielnic. Pierwsze odbyło się w ten weekend, w dniach 23-24 listopada, w Europejskim Centrum Solidarności. Kolejne zaplanowano na 7 i 8 grudnia - wymagane zapisy. To okazja, by rozwinąć swoje kompetencje jako radny/ radna.
( Publikacja: 24.11.2019 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W ramach programu Gdańska Szkoła solidarności Codziennie odbywa się cykl szkoleń dla radnych dzielnicowych.
W ramach programu Gdańska Szkoła solidarności Codziennie odbywa się cykl szkoleń dla radnych dzielnicowych.
Źródło: Facebook Europejskie Centrum Solidarności

 

W Gdańsku jest 35 rad dzielnic, co daje nam ponad pięciuset radnych dzielnicowych. Ich kadencja trwa pięć lat. Wśród radnych są osoby już zaangażowane w życie miasta, m.in. dziewięciu radnych Rady Miasta Gdańska, tacy, którzy już działają w lokalnych społecznościach, w organizacjach pozarządowych. Warto zwrócić uwagę, że wśród nich znalazły się także mieszkańcy, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w takiej działalności.

Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób komunikować się z lokalną społecznością, jak angażować mieszkańców, czy jak zdiagnozować potrzeby.

Doskonałą odpowiedzią na te trudności jest oferta szkolenia Europejskiego Centrum Solidarności - szkolenia radnych dzielnic. Oprócz praktycznego podniesienia kompetencji jest to przede wszystkim świetna okazja do poznania radnych dzielnicowych działających w Gdańsku, spotkania inspirujących praktyków, przedyskutowania i przemyślenia zagadnień związanych z zadaniami animatora.

- W czerwcu 2018 roku zrobiliśmy pilotażowy projekt szkoleń nt. komunikacji, angażowania mieszkańców i zaprosiliśmy na nie radnych dzielnic. Badaliśmy równocześnie, jakie są ich potrzeby, czyli głównie potrzebę sieciowania, żeby mogli się poznać i szukać sojuszników do własnej pracy. Na bazie tego powstał cykl szkoleń dla radnych dzielnic, który odpowiada na potrzeby tego środowiska – mówi Sylwia Braun, koordynatorka programu Gdańska Szkoły Solidarności Codziennie.

W ramach szkolenia uczestnicy dowiadują się m.in. jak unikać nieporozumień, jak zaplanować i zrealizować cel pracy, jak współpracować w zespole, jak sprawdzić, czego chcą mieszkańcy i wielu innych przydatnych informacji.

- Szkolenie obejmuje dwa dni i cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród radnych dzielnic. Spotkanie zaplanowane na 23-24 listopada cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że zabrakło wolnych miejsc. Ale wkrótce organizujemy kolejne, na 7 i 8 grudnia. Zapisy lada dzień zostaną uruchomione. Tradycyjnie zgłaszać można się na naszej stronie www.ecs.gda.pl - dodaje Sylwia Bruna.

Szkolenie realizowane jest we współpracy z Urzędem Miejskim w Gdańsku. Obejmuje trzy obszary:

1. KOMUNIKACJA Z MIESZKAŃCAMI i WEWNĄTRZ ZESPOŁU
2. JAK ANGAŻOWAĆ MIESZKAŃCÓW DO DZIAŁANIA?
3. DIAGNOZA POTRZEB I OKREŚLANIE CELU PRACY

Wydarzenie na Facebooku