• Jest! Jest! Jest! Siatkarze Trefla Gdańsk mają brązowy medal mistrzostw Polski!

Jest! Jest! Jest! Siatkarze Trefla Gdańsk mają brązowy medal mistrzostw Polski!

Gdy w czwartym secie przy stanie 24:18 Artur Szalpuk „walnął” na pole Indykpolu AZS Olsztyn, wszyscy w hali Ergo Arenie wyskoczyli w górę. To oznaczało, że siatkarze Trefla Gdańsk zdobyli brązowy medal mistrzostw Polski! „Gdańskie Lwy” pokazały charakter i wielką ambicję. BRAWO, BRAWO, BRAWO.
05.05.2018
Jest się z czego cieszyć. Trefl Gdańsk trzeci w Polsce!!!

Oto oni: brązowi medaliści mistrzstw Polski!!!

Tak! Tak! Tak! Zrobili to! Są na podium PlusLigi! Mają brązowy medal mistrzostw Polski! Trener Andrea Anastasi i jego chłopcy zrobili coś, co we wrześniu 2017 roku wydawało się niemożliwe.

Wycofał się głowny sponsor (Grupa Lotos), ale m.in dzięki kibicom rozpoczeli sezon. Potem mozolnie pięli się w ligowej hierarchi. Sezon zasadniczy zakończyli niespodziewanie na wysokim trzecim miejscu. W play-off trafili na Jastrzebski Węgiel. Wygrali. W półfinale po dwóch pięciosetowych bojach ulegli PGE Skrze Bełchatów. W końcu w rywalizacji o brąz trafili na Indykpol AZS Olsztyn. W środę, 2 maja, wygrali na wyjeździe 3:2. W sobotę, 5 maja, podejmowali olsztynian w Ergo Arenie.

O tym, że rządzą i chcą zdobyć brąz pokazali w pierwszym secie, którego wygrali pewnie do 16.

Drugiego seta - chyba rozluźnieni - przegrali, ale potem pilnowali tego co najważniejsze. Artur Szalpuk, Damian Schulz, Mateusz Mika i ich koledzy nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. A gdy Szalpuk w czwartym secie skutecznie "wbił" na 25:18, prawie 4,5 tysiąca fanów zebranych w Ergo  Arenie wyskoczyło w górę a zawodnicy i trener Anastasi rzucili się w ramiona.

Najlepszym graczem meczu wybrany został Szalpuk.

Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:16, 20:25, 25:19, 25:18)

Trefl: Nowakowski 16, Sanders 2, Schulz 8, McDonnell 6, Szalpuk 21, Mika 16, Olenderek (libero) oraz Jakubiszak, Kozłowski 2

Indykpol AZS: Hadrava 16, Zniszczoł 7, Andringa 8, Kochanowski 10, Woicki 1, Buchowski 5, Żurek (libero) oraz Kańczok 2, Makowski

Stan rywalizacji: 2-0 dla Trefla

W poniedziałek, 7 maja, o godz. 17:30 w sali treningowej Ergo Areny (wejście C1) siatkarze, trener Anastasi i działacze Trefla zapraszają na tradycyjny mecz z fanami, by razem zakończyć sezon 2017/2018 PlusLigi.

Klub chce podziękować za ogromne wsparcie na początku sezonu w akcji „doLEWamy do pełna”, a później w każdym meczu za gorący doping i niesienie do najdłuższej serii zwycięstw w historii Trefla w PlusLidze.

Podczas spotkania naprzeciw siebie staną dwa zespoły, a w każdym z nich zamelduje się po 20 kibiców oraz kilku siatkarzy. Drużyny stoczą pojedynek do dwóch wygranych partii. Pierwszym sędzią tego starcia będzie Andrea Anastasi.

- Kibice, którzy zagrają razem z zawodnikami zostali już wybrani na fanpage’u klubu w portalu Facebook, a wszystkich pozostałych serdecznie zapraszamy na trybuny do dopingowania drużyn – mówi Justyna Gdowska z biura prasowego Trefla. - Poniedziałkowe spotkanie będzie też oczywiście okazją do wspólnych zdjęć, zebrania pamiątkowych autografów, a także rozmów z zawodnikami i sztabem. Nie zabraknie też specjalnych atrakcji, między innymi zaserwujemy kilka konkursów. Całość zakończy się około godziny 19.

Wstęp na poniedziałkowe spotkanie wieńczące sezon 2017/18 jest bezpłatny.