• Start
  • Wiadomości
  • Jeden z najmniejszych na świecie inteligentnych robotów odwiedził uczniów w szkole

Jeden z najmniejszych na świecie inteligentnych robotów odwiedził uczniów w szkole

OZOBOT - jeden z najmniejszych inteligentnych robotów - był gościem na zajęciach komputerowych, które odbywały się ramach Tygodnia Kodowania w Szkole Podstawowej nr 49 przy al. Legionów 11 w Gdańsku. Uczniowie byli zachwyceni. Z jakiego powodu?
24.10.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

No to zaczynamy zajęcia... Ozbot leży na kartce i wygląda jak mała niepozorna kulka.

W zajęciach prowadzonych przez panią Joannę Bondaryk uczestniczyli uczniowie wszystkich klas III-VI. Podczas lekcji wykonali kilka zadań, które zapoznały ich z możliwościami robotów i podstawami tworzenia oprogramowania. Mogli się poczuć jak prawdziwi, choć początkujący, programiści.

- Uczniowie za pomocą flamastrów napisali swój pierwszy program - opowiada o lekcjach nauczycielka. - Te same komendy wydawali następnie za pomocą platformy OzoBlockly. Po stworzeniu kodu wystarczy przyłożyć OzoBota do monitora, aby przesłać mu kod - dodaje.

Dziewczynki wykazały się nie mniejszym zapałem do programowania niż chłopcy. Po prawej - Joanna Bondaryk.

Ozobot jest jednym z najmniejszych na świecie inteligentnych robotów, który otwiera drzwi do świata informatyki, robotyki i kodowania. Zdobywca głównych nagród w kategorii "Best Robot" na międzynarodowych targach w USA: "Consumer Electronics Show" w 2015 r.

Tak ozbot prezentuje się w zbliżeniu.

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim