• Start
  • Wiadomości
  • Jasieńska choinka rozświetli dzielnicę w środę. Radni zapraszają mieszkańców na to wydarzenie

Jasieńska choinka rozświetli dzielnicę już w środę. Radni zapraszają mieszkańców na to wydarzenie

Podobnie jak w ubiegłym roku, także i tym razem będą życzenia od radnych dzielnicy i od zastępcy prezydent Gdańska, Piotra Borawskiego. Będzie też okolicznościowy występ muzyczny w wykonaniu najmłodszych mieszkańców Jasienia. W środę, 8 grudnia, o godz. 17, oficjalnie zabłyśnie dzielnicowa choinka.
07.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dzielnicowa choinka pojawiła się na Jasieniu po raz pierwszy w 2020 r.
Dzielnicowa choinka pojawiła się na Jasieniu po raz pierwszy w 2020 r.
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Drzewko stanęło na zielonym terenie, na wysokości budynku przy ul. Damroki 2. Radni dzielnicy zapraszają na środowe wydarzenie wszystkich mieszkańców Jasienia. Będzie to okazja, by poznać sąsiadów, lokalnych radnych, porozmawiać o dzielnicy - także z zastępcą prezydent, i złożyć sobie świąteczne życzenia.

Rozświetlenie dzielnicowej choinki odbędzie się przy akompaniamencie lokalnego, amatorskiego zespołu. Na miejscu pojawi się bowiem nauczyciel muzyki pracujący na co dzień w jednej ze szkół na Jasieniu. Wspólnie z grupą swoich uczniów wykona utwory świąteczne.

W tym roku na terenie Gdańska pojawiło się 11 dzielnicowych choinek - świątecznie ozdobionych i oświetlonych.

Pomysł na choinki dzielnicowe narodził się przed dwoma laty. Chodziło o to, żeby świąteczne akcenty pojawiły się nie tylko w centrum Gdańska czy w reprezentatywnych miejscach, takich jak Park Oliwski, ale by ozdoby, nie tylko choinki ale też inne, cieszyły również lokalne społeczności w całym mieście.

Przed dwoma laty choinki pojawiły się m.in. w rewitalizowanych dzielnicach: w Nowym Porcie, Oruni- Św. Wojciechu-Lipcach i dwóch lokalizacjach w Śródmieściu: na Dolnym Mieście oraz na Biskupiej Górce. W ubiegłym roku miejskie choinki zadebiutowały na Jasieniu i w Pieckach - Migowie. W tym roku, po raz pierwszy cieszą oko w Osowej, Letnicy i na Zaspie Rozstajach. Poza tym lokalne choinki pojawią się także tam, gdzie stały rok i dwa lata temu.

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA