• Start
  • Wiadomości
  • Jasień. W czwartek akcja sadzenia drzew wspólnie z Radą Dzielnicy i Zakładem Utylizacyjnym

Jasień. W czwartek akcja sadzenia drzew wspólnie z Radą Dzielnicy i Zakładem Utylizacyjnym

Zakład Utylizacyjny zakupił 25 sztuk klonu jawora. Drzewa posadzone zostaną w najbliższy czwartek. Do udziału w wydarzeniu lokalni radni zapraszają mieszkańców dzielnicy. Gdzie zaplanowano nowe nasadzenia?
15.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W czwartek na kolejnej gdańskiej ulicy pojawią się nowe drzewa. Tym razem na ul. Guderskiego
W czwartek na kolejnej gdańskiej ulicy pojawią się nowe drzewa. Tym razem na ul. Guderskiego
Fot. Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

 

W ostatnich tygodniach nowe nasadzenia pojawiły się wzdłuż al. Macieja Płażyńskiego pomiędzy Letnicą a Brzeźnem. Drzewa zasadzono także wzdłuż kanału Raduni na terenie dzielnicy Orunia-Św. Wojciech -Lipce, a także na Przymorzu Wielkim przy ul. Obrońców Wybrzeża i na fragmencie al. Grunwaldzkiej w Oliwie. W tym tygodniu zasadzone zostaną na terenie Jasienia, wzdłuż ul. Guderskiego, na odcinku od ronda 77 Pułku AK do ronda Pamięci Męczeństwa Kresowian.

"Posadź drzewo z Zakładem Utylizacyjnym w Gdańsku" - pod takim hasłem Rada Dzielnicy Jasień zachęca do udziału w czwartkowym wydarzeniu, 16 grudnia.

Akcję zaplanowano w godzinach 10 -13, ale może zakończyć się wcześniej, jeżeli zainteresowanie nią ze strony mieszkańców będzie duże.

- Do nasadzeń wybraliśmy teren, na którym tych drzew praktycznie nie ma. Dlatego postanowiliśmy zazielenić ul. Guderskiego. Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy w czwartek będą mieli czas i ochotę posadzić drzewo - zaprasza Kamil Ziętara, Zastępca Przewodniczącej Zarządu Dzielnicy Jasień.

TV

Nowy punkt widokowy na Suchaninie już gotowy