• Start
  • Wiadomości
  • Jasień. Przedszkole przy ul. Damroki przygotowywane na pierwszych podopiecznych

Jasień. Przedszkole przy ul. Damroki przygotowywane na pierwszych podopiecznych

W nowej gdańskiej placówce trwa jeszcze sprzątanie. Organizowana jest też kuchnia, w najbliższych dniach rozpocznie się rozpakowywanie i ustawianie mebli w poszczególnych salach. Przedszkole nr 82 otworzy swoje drzwi 1 września. Urzędnicy już dziś zachęcają, by osoby mieszkające w jego pobliżu, zrezygnowały tego dnia z przyjazdu samochodem i przyprowadziły swoje pociechy pieszo.
14.08.2017
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Budynek przedszkola przy ul. Damroki gotowy. 1 września br. przyjmie ono podopiecznych

To jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w dzielnicy Jasień. Tym bardziej, że ze względu na protesty grupy okolicznych mieszkańców jej realizacja opóźniła się o rok. Budowa obiektu zakończyła się w czerwcu br. 

W ramach konkursu wybrano już dyrektora "osiemdziesiątki dwójki". Zatrudniono też przedszkolanki oraz pracowników fizycznych odpowiedzialnych m.in. za utrzymanie czystości i kwestie techniczne w gmachu, a także kucharki i pomoce kuchenne. Część personelu już pracuje. Kolejne osoby dołączą w poniedziałek, 21 sierpnia.

W obiekcie trwa generalne sprzątanie i przygotowywanie go na przyjęcie dzieci 1 września.


W środku trwa wielkie sprzątanie i przygotowanie obiektu na nowy rok szkolny

Urzędnicy miejscy mają pewne obawy dotyczące pierwszych dni nowego roku szkolnego. Może się okazać, że kilkaset osób zdecyduje się - niemal w tym samy czasie - podjechać z dziećmi pod którąś z tutejszych placówek oświatowych: przedszkole przy ul. Damroki, bądź ZKPiG nr 2 przy ul. Stolema. Jeżeli tak się stanie, nastąpi zwiększenie ruchu kołowego na tych ulicach.

- Przez pierwszy tydzień na ulicy Damroki będzie nas wspierać Straż Miejska. Nie wiemy, jak zachowają się rodzice przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Czy większość z nich zdecyduje się przywieźć dzieci samochodem. My zachęcamy do tego, by osoby mieszkające na pobliskim osiedlu przyszły pieszo ze swoimi pociechami - przyznaje Grzegorz Szczuka, dyrektor Wydziału Rozwoju Społecznego w gdańskim magistracie.

W ostatnim tygodniu sierpnia zaplanowano spotkania organizacyjne z rodzicami przedszkolaków, zarówno w obiekcie przy ul. Damroki, jak i wybudowanym przed kilkoma miesiącami przy ul. Dąbka. O szczegółach zostaną poinformowani za pomocą specjalnej platformy.


Gotowy jest już zewnętrzny plac zabaw dla najmłodszych

Przedszkole, które za trzy tygodnie rozpocznie swoją działalność na Jasieniu to nowoczesny, energooszczędny, wykonany w przyjaznej dla środowiska technologii budynek. Opiekę znajdzie w nim 250 małych gdańszczan.

Nowy obiekt składa się z dziesięciu modułów przeznaczonych na sale dydaktyczne oraz dodatkowo z dwóch modułów mieszczących salę wielofunkcyjną do wykorzystywania rotacyjnie przez wszystkie grupy, bądź do organizacji zajęć sportowych i uroczystości. Do dyspozycji dzieci, w każdym oddziale będzie sala zajęć, szatnia oraz przylegający bezpośrednio do sali oddziału sanitariat. W budynku znajdują się także pomieszczenia administracyjno-socjalne, technologiczne (węzeł żywienia) i techniczne. Obiekt zaprojektowano bez barier architektonicznych, co umożliwi dostęp dla osób niepełnosprawnych.


Zostały zaledwie trzy tygodnie, by móc oficjalnie otworzyć te drzwi

I jeszcze jedna ważna kwestia. Na prośbę Wydziału Rozwoju Społecznego wszystkie gdańskie przedszkola mają zostać lepiej oznakowane. W pobliżu każdego takiego obiektu, przy przejściach dla pieszych, powinno pojawić się oznakowanie: "Uwaga, dzieci" oraz spowalniacze ruchu kołowego.TV

Najstarsze muzeum na Westerplatte świętuje 50-lecie powołania