• Start
  • Wiadomości
  • Jasień. Magiczna przedświąteczna atmosfera zapanowała w tej południowej dzielnicy

Jasień. Magiczna przedświąteczna atmosfera zapanowała w tej południowej dzielnicy

Od kilku dni w kolejnych gdańskich dzielnicach uroczyście zapalane są lampki bądź iluminacje na lokalnych miejskich choinkach. Na Jasieniu świąteczne drzewko pojawiło się drugi rok z rzędu. W środę, 8 grudnia, symbolicznie powitali je okoliczni mieszkańcy oraz władze samorządowe.
08.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dzielnicowa choinka pojawiła się w tym roku także na Jasieniu. Rozświetla zimowe mroki na wysokości ul. Damroki
Dzielnicowa choinka pojawiła się w tym roku także na Jasieniu. Rozświetla zimowe mroki na wysokości ul. Damroki
Fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Dzielnicowa choinka stanęła na wysokości budynku przy ul. Damroki 2. W uroczystym zapaleniu światełek wziął udział zastępca prezydent Gdańska Piotr Borawski, a także miejski radny Michał Hajduk i radni dzielnicy, na czele z Magdaleną Nowicką, przewodniczącą Zarządu Dzielnicy Jasień. Pomimo panującego mrozu w wydarzeniu wzięła też udział grupa mieszkańców. Poza wspólnym odliczaniem do momentu "odpalenia" choinki, obecni wysłuchali też występu muzycznego, który przygotował na tą okazję lokalny, amatorski zespół - na miejscu pojawił się nauczyciel muzyki pracujący na co dzień w jednej ze szkół na Jasieniu i wspólnie z grupą swoich uczniów wykonał utwory świąteczne.

Środowe spotkanie było okazją do złożenia sobie życzeń świątecznych, a także rozmów o dzielnicy Jasień.

W tym roku na terenie Gdańska pojawiło się 11 dzielnicowych choinek - świątecznie ozdobionych i oświetlonych. Pomysł na choinki dzielnicowe narodził się przed dwoma laty. Chodziło o to, żeby świąteczne akcenty pojawiły się nie tylko w centrum Gdańska czy w reprezentatywnych miejscach, takich jak Park Oliwski, ale by ozdoby, nie tylko choinki ale też inne, cieszyły również lokalne społeczności w całym mieście.

Przed dwoma laty choinki pojawiły się m.in. w rewitalizowanych dzielnicach: w Nowym Porcie, Oruni- Św. Wojciechu-Lipcach i dwóch lokalizacjach w Śródmieściu: na Dolnym Mieście oraz na Biskupiej Górce. W ubiegłym roku miejskie choinki zadebiutowały na Jasieniu i w Pieckach - Migowie. W tym roku, po raz pierwszy cieszą oko w Osowej, Letnicy i na Zaspie Rozstajach. Poza tym lokalne choinki pojawią się także tam, gdzie stały rok i dwa lata temu.

 

TV

XXVI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA