• Start
  • Wiadomości
  • Jarosław Wałęsa: “Tak” dla szczepień obowiązkowych i wizyta na Młyniskach

Jarosław Wałęsa: “Tak” dla obowiązkowych szczepień i wizyta na Młyniskach

Jarosław Wałęsa, kandydat na prezydenta Miasta Gdańska, jest “za“ obowiązkowym szczepieniem dzieci. Swoją opinię wyraził podczas konferencji na Przymorzu Wielkim w sobotę, 6 października. Dzień wcześniej odwiedził też Młyniska i ustalił listę potrzeb dzielnicy.
( Publikacja: 06.10.2018 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Jarosław Wałęsa, kandydat na prezydenta Gdańska na spotkaniu z mieszkańcami Młynisk
Jarosław Wałęsa, kandydat na prezydenta Gdańska na spotkaniu z mieszkańcami Młynisk
Mat. FB Jarosława Wałęsy

 

W czwartek, 4 października, po blisko trzygodzinnej debacie sejmowej, posłowie - głosami klubu parlamentarnego PiS i dużej części Kukiz’15 - uznali że Obywatelski projekt dotyczący likwidacji szczepień trafi do dalszych prac sejmowych.

Na konferencji, która odbyła się na Przymorzu Wielkim w sobotę, 6 października 2018 r. skomentował ten fakt Jarosław Wałęsa, kandydat na stanowisko prezydenta Miasta Gdańska:

- Jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe, że w XXI wieku kwestionuje się badania naukowe, opinie lekarzy, którzy jasno i gremialnie mówią, że szczepionki chronią nas przed groźnymi chorobami (…) - mówił Wałęsa. - Rodzice, którzy podejmują takie decyzje narażają nie tylko swoje dzieci. Oni narażają również dzieci, które mają kontakt z ich pociechami, więc musimy kategorycznie powiedzieć “nie” - dla dlatego, co się w tej chwili dzieje i co się wydarzyło w polskim sejmie. Uważam że w polskich miastach włodarze powinni mieć możliwość oczekiwania obowiązku szczepień, przedstawienia książeczki szczepień przy przyjmowaniu do żłobków czy przedszkoli (…) To wymaga oczywiście nowelizacji ustawy.
Obecna na konferencji Agnieszka Pomaska,
przewodnicząca PO w Gdańsku i wiceprzewodnicząca PO na Pomorzu, dodała że politycy Platformy Obywatelskiej nie są zwolennikami karania rodziców, lecz zwolennikami nagradzania tych rodziców, którzy wiedzą jak ważne jest zdrowie własnych dzieci i dzieci innych.

- Samorządy powinny mieć takie narzędzie, jak premiowanie tych, którzy zaszczepili swoje dzieci. Takie dzieci powinny mieć pierwszeństwo przy przyjmowaniu do żłobków czy przedszkoli - stwierdziła polityczka.

Poprzedniego dnia, w piątkowe popołudnie, 5 października 2018 r., Jarosław Wałęsa odwiedził też dzielnicę Młyniska.

Jak informuje kandydat na swoim profilu FB: “Wspólnie z przewodniczącą zarządu Dzielnicy Młyniska Panią Moniką Strugałą oraz Radną Miasta Gdańska Emilią Lodzińską - Radną Miasta Gdańska omówiliśmy ważne dla mieszkańców problemy. W spacerze towarzyszyli mi także Krystian Kłos, Paweł Kasprzyk i Agnieszka Bartków.”

Jakie problemy uznał polityk PO za główne w dzielnicy i co chciałby naprawić? Oto zadania do relizacji, które umieścił na swoim profilu Jarosław Wałęsa:

- budowa placu zabaw przy ul. Twardej,

- zagospodarowanie skweru im. Arama Rybickiego, w tym oświetlenie i monitoring;

- uporządkowanie organizacji ruchu w okolicy ul. Zielony Trójkąt;

- zagospodarowanie terenu, gdzie obecnie znajdują się pawilony handlowe;

- remonty dróg i chodników;

- uporządkowanie parkowania;

- budowa oświetlenia;

- konsultacje społeczne dotyczące przystanku autobusowego przy ul. Okrąg;

- zagospodarowanie podwórek;

- bezpieczna droga do Szkoły Podstawowej nr 69 oraz okolicznych instytucji.