• Start
  • Wiadomości
  • Jarmark św. Dominika w Gdańsku wśród najlepszych w Europie - według Forbesa

Magazyn Forbes: Jarmark św. Dominika w Gdańsku wśród najlepszych w Europie

Jarmark św. Dominika w Gdańsku to Top 10 najfajniejszych wydarzeń w Europie, które odbędą się w 2024 roku. Ranking stworzony na podstawie opinii ekspertów ds. podróży opublikował magazyn Forbes. Jarmark św. Dominika dzieli miejsca w czołowej dziesiątce m.in. z: monachijskim Oktoberfest, Dniem Św. Patryka w Dublinie, Świętem Sanfermines w Pampelunie czy Cheese Rolling w Cooper's Hill.
17.03.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Aktor pomalowany na złoto i w złotym stroju grający postać Neptuna, trzyma w ręku trójząb. Idzie w pochodzi
Jarmark św. Dominika odbędzie się w tym roku Gdańsku od 27 lipca do 18 sierpnia. Już po raz 764
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Olga Tokarczuk w poniedziałek przyjmie tytuł doktora honoris causa UG. Transmisja na gdansk.pl

Eksperci z Forbes docenili w tym roku Jarmark św. Dominika w Gdańsku. W opisie wyboru zwrócono uwagę na bogatą historię wydarzenia, która sięga aż 1260 roku, różnorodność stoisk, jak i strefy gastronomiczne z dziesiątkami kuchni świata.

„Wraz z tradycyjnymi jarmarkami świątecznymi oraz Oktoberfest jest uważany za jedno z największych wydarzeń kulturalno-handlowych na świeżym powietrzu w Europie” – czytamy w uzasadnieniu wyboru.

„Osoby w każdym wieku znajdą coś dla siebie na straganach rozsianych po ulicach gdańskiej Starówki, gdzie odwiedzającym zapewniona jest rozrywka obejmująca koncerty, występy kostiumowe, parady, festyny, pokazy sztucznych ogni i liczne konkursy” – dodaje autorka tekstu.

Zobacz fotogalerię zdjęć z otwarcia Jarmarku św. Dominika z 2023 roku

 

W czołowej „10” najfajniejszych wydarzeń w Europie Jarmark św. Dominika znalazł się w zacnym gronie. Na równi stawiane są takie wydarzenia, jak wspomniany wcześniej monachijski Oktoberfest czy: Dzień Św. Patryka w Dublinie, Święto Sanfermines w Pampelunie, Cheese Rolling w Cooper's Hill, Bitwa Winna w Haro, Festiwal La Tomatina w Bunol, Maraton Des Châteaux Du Médoc w Gironde, Dzień Króla w Amsterdamie i Festiwal Świateł w Zagrzebiu.

Za nami trzy tygodnie handlu, spotkań i zabawy. Zakończył się 763. Jarmark św. Dominika

10 najfajniejszych wydarzeń w Europie w 2024 r. według Forbesa

Jarmark św. Dominika gości na ulicach Starego Miasta w Gdańsku od 764 lat. Ten wyjątkowy, jeden z największych, plenerowych eventów w Europie stał się festiwalem pozytywnych emocji. Przez trzy tygodnie lata, na przełomie lipca i sierpnia, klimatyczne uliczki „żyją” jarmarkowym rytmem. Tu pojawiają się najlepsi polscy rzemieślnicy, twórcy i artyści.

Niepowtarzalna atmosfera jarmarku w wyjątkowej historycznej przestrzeni, przenosi odwiedzających w dawny klimat Gdańska. Czuje się go szczególnie mocno na uliczce kolekcjonerów, pełnej antyków i dzieł sztuki. Wyjątkową podróż po świecie odbędą tu również kulinarni fani, którzy mogą skosztować dań i napojów z różnych zakątków globu.

Różnorodne strefy odpoczynku, niezrównane możliwości zakupowe, kulinarne doznania i unikalny program artystyczny stanowią najmocniejszą stronę jarmarku.

Jarmark św. Dominika odbędzie się w Gdańsku po raz w dniach 27 lipca do 18 sierpnia 2024 r.

Więcej informacji o wydarzeniu na stronie jarmarkswdominika.pl.

TV

7:10 do Walencji, czyli jak działa lotnisko?