• Start
  • Wiadomości
  • Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Dużo chętnych na szczepienia przeciw Covid-19

Jarmark św. Dominika w Gdańsku. Dużo chętnych na szczepienia przeciw Covid-19

Już 260 osób zaszczepiło się przeciw Covid-19 w Plenerowym Punkcie Szczepień, który działa od pierwszego dnia Jarmarku św. Dominika w Gdańsku. Z możliwości zaszczepienia bez  wcześniejszych zapisów i wyznaczania terminów korzystają na razie przede wszystkim… mieszkańcy Gdańska. 
27.07.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Fragment boksu z napisem Plenerowy Punkt Szczepień, w jego kierunku idzie młody mężczyzna
Przez trzy tygodnie trwania jarmarku można bez wcześniejszych zapisów ani umawiania się na konkretną godzinę przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty 
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

W sobotę, 24 lipca 2021 roku w Gdańsku rozpoczął się Jarmark św. Dominika. W tym roku przy okazji jarmarkowych zakupów można skorzystać z Plenerowego Punktu Szczepień zlokalizowanego przy skwerze Heweliusza (od strony ulicy Korzennej), punkt jest zorganizowany przez spółkę Copernicus PL.

Szczepienie poprzedza badanie temperatury i konsultacja lekarska
Szczepienie poprzedza badanie temperatury i konsultacja lekarska
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Przez trzy tygodnie trwania jarmarku można bez wcześniejszych zapisów ani umawiania się na konkretną godzinę przyjąć szczepionkę przeciw Covid-19.
To możliwość dla każdego, kto ukończył 18. rok życia, niezależnie od miejsca zamieszkania, wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty. 

- Jesteśmy mile zaskoczeni frekwencją - mówi Katarzyna Brożek, rzecznik spółki Copernicus. - W sobotę w punkcie zaszczepiono 62 osoby, w niedzielę 95, w poniedziałek 103. Codziennie są chętni, którzy łączą spacer po jarmarku z możliwością wykonania szczepionki. Nie prowadzimy takich statystyk, ale z rozmów wynika, że są to przede wszystkim mieszkańcy Gdańska, Trójmiasta, którzy korzystają z takiej dogodnej możliwości, wolnego czasu i ułatwień. 

 

W punkcie można skorzystać z podania dwudawkowej szczepionki firmy Pfizer lub jednodawkowej firmy Johnson&Johnson.
Szczepienie w Plenerowym Punkcie Szczepień można połączyć ze zwiedzaniem Gdańska i zakupami na Jarmarku św. Dominika
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

W punkcie można skorzystać z podania dwudawkowej szczepionki firmy Pfizer lub jednodawkowej firmy Johnson&Johnson. Punkt jest czynny codziennie, przez cały okres trwania Jarmarku w godz. 10.00 - 20.00. O pacjentów, którzy podczas Jarmarku skorzystają z możliwości zaszczepienia się, dba doświadczona kadra Podmiotu Leczniczego Copernicus.  Ci, którzy wybiorą dwudawkowy preparat i zaszczepią się w pierwszy weekend jarmarku, jeszcze przed jego końcem będą w pełni zaszczepieni, a odporność uzyskają po dwóch tygodniach od podania drugiej dawki.

- Certyfikat szczepienia można pobrać z konta pacjenta na gov.pl, ale osoby które będą chciały, otrzymają zaświadczenie o odbytym szczepieniu także w Plenerowym Punkcie Szczepień - dodaje Katarzyna Brożek.

TV

Ceremonia otwarcia Mistrzostw Europy w Wioślarstwie Morskim