• Start
  • Wiadomości
  • Japońska korporacja otworzyła oddział w Gdańsku. Wybrała spośród 77 miast kandydatów

Japońska korporacja otworzyła oddział w Gdańsku. Wybrała spośród 77 miast kandydatów

W tej chwili 30, a do końca 2017 roku 100 osób zatrudni firma FUJIFILM Europe w nowo otwartym oddziale w Gdańsku. Jakie warunki musi spełnić potencjalny pracownik?
05.09.2016
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Gdańsk został wybrany na siedzibę nowego oddziału FUJIFILM Europe spośród 77 miast europejskich

FUJIFILM Europe Business Service w Gdańsku to centrum usług wspólnych, którego zadaniem jest wykonywanie procesów operacyjnych dla FUJIFILM w Europie z zakresu finansów, zaopatrzenia i zasobów ludzkich (HR).

Jest to pierwsze tego typu centrum japońskiej korporacji w Europie. Jego siedziba mieści się w budynku Olivia Four (Olivia Business Centre), działalność rozpoczęło z dniem 1 września 2016 r.

- Większość zatrudnionego już teraz zespołu to pracownicy księgowości. Stopniowo oferować będziemy pracę także w branży HR oraz w obsłudze zakupów korporacyjnych - informuje Magdalena Lipka-Baran, manager HR FUJIFILM Europe Business Service. - Zainteresowani jesteśmy zarówno pracownikami z doświadczeniem, jak i studentami oraz osobami rozpoczynającymi dopiero karierę zawodową.

Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia pracy w centrum jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego. W zależności od stanowiska, niektórzy kandydaci będą musieli wykazać się dodatkowo biegłą znajomością jeszcze jednego języka obcego, na przykład niemieckiego lub francuskiego. Gdański oddział europejskiego FUJIFILM do końca 2017 roku planuje zatrudniać w sumie 100 osób.

Podczas oficjalnej inauguracji działalności firmy (poniedziałek, 5 września 2016) Hideru Sato, jej dyrektor zarządzający, mówił o kulisach wyboru Gdańska: - W ciągu dwóch lat odwiedziliśmy 77 europejskich miast, ostatecznie padło na Gdańsk i jestem przekonany, że była to świetna decyzja - podkreślił Sato. - Pod uwagę braliśmy koszty pracy, dostępność i wykształcenie potencjalnych pracowników, infrastrukturę i rozwój środowiska biznesowego dla usług wspólnych. Ważne były również względy kulturowe.
 

Hideru Sato - dyrektor zarządzający FUJIFILM Europe Business Service w Gdańsku

- Mam nadzieję, że oddział FUJIFILM w Gdańsku wpisze się złotymi zgłoskami w historię firmy na świecie. Będziemy was wspierać w rozwoju i życzymy sukcesów, bo przecież wasz sukces, to także nasz sukces - powiedział Ryszard Świlski, członek Zarządu Województwa Pomorskiego.

- Jesteśmy dumni, że Gdańsk był w stanie sprostać niełatwym wymaganiom japońskiego koncernu - dodał Andrzej Bojanowski, zastępca prezydenta Gdańska do spraw polityki gospodarczej. - A z drugiej strony wydaje mi się, że po latach doświadczeń innych firm, które utworzyły u nas swoje centra usług wspólnych, jesteśmy do tego dobrze przygotowani.

Firma FUJIFILM powstała w 1934 roku w Japonii. Obecnie działa w ponad 20 krajach na całym świecie, tradycyjnie specjalizując się w fotografii i obrazowaniu, ale także m.in. w różnorodnych systemach dla medycyny, urządzeniach optycznych, systemach graficznych, produktach dla przemysłu, materiałach elektronicznych.
 

W Europie FUJIFILM prowadzi działalność od 1966 roku w ponad 45 powiązanych z nią firmach, zatrudniając ok. 4,5 tys. osób. Główna europejska siedziba znajduje się w Düsseldorfie w Niemczech.Czytaj także:

ThyssenKrupp w Oliwie: praca dla 700 osób

Zielone światło z Irlandii. Praca (i zabawa) w firmie Kainos

Nowa firma w Oliwie. Szukają pracowników dla Rolls Royce`a

Amerykańska korporacja State Street postawiła na Gdańsk

Nad Bałtyk z hinduskim korzeniami. Firma Wipro rośnie w GdańskuTV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku