• Start
  • Wiadomości
  • Jaki będzie Gdański Tydzień Demokracji 2019? Oglądaj wideoczat

Jaki będzie Gdański Tydzień Demokracji 2019? Oglądaj wideoczat

Od 16 do 22 września po raz czwarty odbędzie się Gdański Tydzień Demokracji. W programie „Wszystkie Strony Miasta” porozmawiamy o szczegółach tego wydarzenia. Początek emisji we wtorek, 10 września, o godz. 12.30.
09.09.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Debata prezydentów podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji w 2017 r.
Debata prezydentów podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji w 2017 r.
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Gdański Tydzień Demokracji organizowany jest już po raz czwarty. W tym roku mottem tego wydarzenia jest zdanie zaczerpnięte od Maxa Frischa, wybitnego pisarza i dramaturga - "Demokracja oznacza mieszanie się do swoich własnych spraw".

Od 16 do 22 września zaplanowano liczne spotkania, wykłady i debaty z udziałem naukowców, autorytetów społecznych, autorów głośnych reportaży czy komentatorów politycznych. Miejsca spotkań znajdują się aż w siedmiu różnych lokalizacjach. Podczas GTD będzie też okazja, by przejść się szlakiem postaci historycznych, zobaczyć demokrację w interpretacji aktorów teatralnych czy wziąć i warsztatach demokracji dla młodzieży. Zaplanowany jest też koncert Marka Dyjaka.

O szczegółach tegorocznego Gdańskiego Tygodnia Demokracji porozmawiamy w wideoczacie „Wszystkie Strony Miasta”. Naszym gościem w studiu będzie Jacek Kołtan - zastępca dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności.


„Wszystkie Strony Miasta” - emisja we wtorek, 10 września, na portalu gdansk.pl. Zapraszamy!

 

programCzytaj też:
Gdański Tydzień Demokracji. Debaty, wykłady, warsztaty, koncerty - już po raz czwarty

 

TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę