Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności. Najpierw spotkanie dla rodziców, potem warsztaty dla dzieci

Miasto Gdańsk wraz z Gdańskim Ośrodkiem Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, zapraszają do wzięcia udziału w spotkaniu online  "Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności", które poprowadzi mgr Roksana Galewska-Wajlonis psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka. Po wysłuchaniu wykładu będzie możliwość skorzystania z pogłębionego kursu dla siebie, bądź zapisania dziecka na warsztaty edukacyjne.
26.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
plansza zdrovve love
Plansza informacyjna o warsztatach dla młodzieży "Zdrovve Love"
mat. UMG

Co to jest "Zdrovve Love" 

"Zdrovve Love" to program edukacji zdrowotnej w zakresie zdrowia prokreacyjnego młodzieży. Jest jednym z trzech modułów "Programu wsparcia prokreacji dla mieszkańców miasta Gdańska w latach 2017-2020" przyjętego uchwałą Rady Miasta Gdańska Nr XL/117/17 z dnia 5 czerwca 2017 r. Jego realizacja została następnie przedłużona przez Radę Miasta Gdańska do 2025 roku.

W ramach projektu odbędą się spotkanie dla rodziców oraz warsztaty „Zdrovve Love” skierowane do uczennic i uczniów gdańskich szkół ponadpodstawowych.
 
Więcej o programie "Zdrovve Love" na stronie: Gdański Ośrodek Promocji Zdrowia - ZdrovveLove (opz.gdansk.pl).

Spotkanie dla rodziców

Miasto Gdańsk wraz z realizatorem programu "Zdrovve Love", Gdańskim Ośrodkiem Promocji Zdrowia i Profilaktyki Uzależnień, zapraszają rodziców na spotkanie online  "Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności", które poprowadzi mgr Roksana Galewska-Wajlonis - psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka.

Webinar stanowić będzie wstęp do tematyki seksualności w okresie dorastania, potrzeb oraz rozwoju prawidłowego i zachowań wykraczających poza normę. Dzięki spotkaniu rodzice dowiedzą się jak rozmawiać o seksualności oraz w jaki sposób towarzyszyć swoim dzieciom w ich podróży ku dorastaniu i dojrzałej seksualności.

Spotkanie odbędzie się na platformie zoom w poniedziałek, 2 października, w godz. 18:00-19:00.

W celu zapisania się na wykład, należy skorzystać z linku ZAPISYNastępnie proszę uzupełnić formularz zgłoszeniowy (imię, nazwisko, adres email) i zatwierdzić przyciskiem „Zarejestruj się”. Po zarejestrowaniu otrzymają Państwo na swój adres mailowy link do spotkania na platformie zoom.

Po wysłuchaniu wykładu będzie możliwość skorzystania z pogłębionego kursu dla siebie, bądź zapisania dziecka na warsztaty edukacyjne.

Warsztaty dla dzieci i kurs dla dorosłych

Warsztaty dla uczniów gdańskich szkół ponadpodstawowych: „Czym jest płodność i rozwój psychoseksualny?" zaplanowano na sobotę, 7 października, w godz. 9.00-14.00. GOPZiPU, ul. Wrzeszczańska 29. 

Zakres/zagadnienia omawiane na warsztacie:

1. Wprowadzenie do seksualności i praw seksualnych człowieka – zapoznanie z aktualnymi wytycznymi i rekomendacjami w zakresie seksualności
2. Anatomia - zdrowie i higiena oraz dojrzewanie i rozwój psychoseksualny – wiedza na temat zmian, które przynosi dojrzewanie i z czego one wynikają
3. Zdrowie prokreacyjne, antykoncepcja i metody planowania rodziny - poszerzenie wiedzy dotyczącej płodności, prokreacji, by móc świadomie podejmować decyzje dotyczące posiadania potomstwa
4. Profilaktyka - ryzykowne zachowania seksualne i infekcje przenoszone drogą płciową – wiedza, jak dbać o swoje zdrowie prokreacyjne poprzez poznanie sposobów profilaktyki zdrowotnej
5. Bezpieczne relacje - jak tworzyć zdrowe związki i dbać o swoje granice -  nauka rozpoznawania i budowania zdrowych relacji z partnerem(-rką).
 

WAŻNE: Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest ZGODA NA UDZIAŁ podpisana przez rodzica.

Kurs dla rodziców i opiekunów: „Psychoseksualność mojego dziecka - jak wspierać rozwój nastolatki i nastolatka” zaplanowany jest na sobotę, 21 października, w godz. 9.00-12.00., GOPZiPU ul. Wrzeszczańska 29. 

Kobieta w okularach w białej koszuli
Roksana Galewska-Wajlonis
fot. materiały organizatora

Kto poprowadzi warsztaty i kurs?

Warsztaty i kurs edukacyjny przeprowadzi mgr Roksana Galewska-Wajlonis. psycholożka, seksuolożka, psychoterapeutka. Ukończyła jednolite studia magisterskie z psychologii klinicznej oraz podyplomowe studia z seksuologii klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Aktualnie uczestniczy w 4-letnim szkoleniu psychoterapeutycznym w nurcie psychodynamicznym w Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal. 

 

 

Zgłoszenia: email: zgloszenia@opz.gdansk.pl, tel. kom. +48 609 901 097