• Start
  • Wiadomości
  • Jak przygotować się do 6. Gdańsk Maratonu? Specjalistyczne treningi dwa razy w tygodniu

Jak przygotować się do 6. Gdańsk Maratonu? Specjalistyczne treningi dwa razy w tygodniu

Dla wszystkich, którzy zamierzają wystartować w 6. Gdańsk Maratonie, ale nie do końca wiedzą, jak przygotować się do startu na królewskim dystansie, mamy dobrą wiadomość. W środę, 19 stycznia, rusza kolejna edycja zajęć Aktywuj się w Maratonie, które poprowadzi Radosław Dudycz, dwukrotny mistrz Polski w biegu na dystansie 42 kilometrów i 195 metrów. Trening zaczyna się o godz. 18 przy molo w Brzeźnie, przyjdź kwadrans wcześniej i wpisz się na listę.
19.01.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Przygotowania do maratonu prowadzi były świetny biegacz Radosław Dudycz (w środku)
Przygotowania do maratonu prowadzi świetny były biegacz Radosław Dudycz (w środku)
fot. GOS

 

Treningi, które w poprzednich latach cieszyły się wielkim uznaniem i zainteresowaniem uczestników potrwają praktycznie do samego startu, zaplanowanego na 10 kwietnia 2022 roku.

ZAPISY DO 6. GDAŃSK MARATONU 


Wszystko odbędzie się według sprawdzonego i udoskonalonego przez Radosława Dudycza i jego zespół szkoleniowy planu. Zajęcia będą się odbywały dwa razy w tygodniu, w środy i niedziele. Oprócz wspólnych, dwugodzinnych spotkań uczestnicy cyklu przygotowawczego będą mieli też rozpisane zadania na pozostałe dni. Niezmiennie obowiązywać będzie też podział na dwie grupy: początkującą i zaawansowaną. Zajęcia nie są przeznaczone jedynie dla osób, które 10 kwietnia wystartują w 6. Gdańsk Maratonie – program treningowy ułożony jest co prawda głównie pod tych właśnie biegaczy, ale z pewnością spotkania te będą pomocne dla każdego, bardziej lub mniej doświadczonego biegacza. Byłych i przyszłych maratończyków w tym gronie z pewnością będzie najwięcej.

- Chciałbym zaznaczyć, że na te zajęcia może przyjść każdy, bez względu na swój biegowy staż. Maraton to hasło, które może usztywnić i zniechęcić kogoś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z bieganiem, natomiast po tych zajęciach praktycznie każdy powinien być gotowy, żeby pokonać np. jeden z odcinków maratońskiej sztafety i poczuć atmosferę tego wielkiego sportowego wydarzenia. Również z myślą o początkujących biegaczach każdy trening będzie podzielony na części, więc jeśli ktoś nie będzie w stanie wziąć udziału we wszystkich czterech modułach, może ukończyć na przykład dwa lub trzy. Chcemy, żeby program Aktywuj się w maratonie dawał biegaczom szerszy obraz i większą świadomość dotyczącą wszystkich aspektów treningu. Doświadczeni trenerzy odpowiedzą zatem na wszelkie nurtujące uczestników cyklu pytania z zakresu techniki i siły biegowej, ale też odżywiania czy sprzętu – podkreśla Radosław Dudycz.

Po każdej edycji Gdańsk Maratonu, poprzedzonej programem Aktywuj się w Maratonie, superlatywom dotyczącym profesjonalizmu, podejścia do uczestników oraz świetnej atmosfery, panującej podczas treningów nie było końca. Samym startom natomiast towarzyszyły mniejsze i większe sukcesy oraz rekordy życiowe, które osiągali biegacze biorący udział w cyklu przygotowań. A skoro ten jest wciąż ulepszany i poprawiany, wyniki osiągane podczas 6. Gdańsk Maratonu 10 kwietnia 2022 roku mogą być tylko lepsze, prawda? Przekonajcie się sami – Radek Dudycz i Gdański Ośrodek Sportu zapraszają!

Zajęcia Aktywuj się w Maratonie

  • Środa, godzina 18:00, Molo w Brzeźnie (wpisy na listę od godz. 17:45)
  • Niedziela, godzina 9:00, ul. Bergiela, Zbiornik Świętokrzyska II, przy śluzie (wpisy na listę od 8:45)

Na zajęcia radzimy przybyć 15 minut wcześniej, żeby przygotować się do treningu oraz wpisać na listę obecności. Przy ulicy Bergiela mogą być problemy z miejscami parkingowymi – warto rozważyć alternatywne sposoby przybycia na miejsce. Lokalizacja zajęć w trakcie programu, w związku ze specyfiką danych zajęć, mogą ulec zmianie, o czym będziemy informować.

Plan treningowy na kolejny tydzień programu będzie dostępny na stronie Aktywuj się w Gdańsku

 

TV

Kolorowa Parada Seniorów w sercu Gdańska