• Start
  • Wiadomości
  • Inwestycja Opacka Budową Roku 2022. Wokół powstał ogólnodostępny park 

Opacka - Budową Roku 2022. Wokół inwestycji powstał ogólnodostępny park 

W XXXIII edycji ogólnopolskiego konkursu Budowy Roku zwyciężyła inwestycja trójmiejskiego dewelopera Invest Komfort. Firma specjalizuje się w ekskluzywnych projektach premium. Jury doceniło odpowiedzialne podejście do projektowania, unikalny, koneserski charakter Opackiej i rozmach realizacji.
20.09.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Invest_Komfort_Opacka_©_ONI_Studio_3
Apartamenty Opacka ogólnodostępny park, Invest Komfort zrealizował z własnych środków na działce miejskiej.
fot. mat. inwestora

 

Opacka, zrealizowana przez Invest Komfort, która otrzymała tytuł Budowy Roku I stopnia to zespół unikalnych apartamentów, łączący wielowiekowe dziedzictwo Gdańska ze współczesną myślą architektoniczną. Inwestycja powstała w sercu Oliwy - jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Trójmiasta, w otoczeniu kameralnego parku i zabytkowej Archikatedry Oliwskiej.

Za jej projekt odpowiada Roark Studio. Nad wizerunkiem wnętrz pracowali architekci z PB Studio, natomiast projekt zieleni powstał w Studio Krajobraz.

Opacka wyróżnia się jakością wykonania. Do wykończenia części wspólnych użyto materiałów. takich jak szlachetne drewno, kamień czy szkło wzorzyste. Klatki schodowe zdobią elementy metaloplastyki oraz artystyczne detale. Dzięki masywnym przeszkleniom na całą wysokość budynku, wnętrza są perfekcyjnie doświetlone, a okoliczna zieleń jeszcze bardziej dostępna.

Apartamenty znajdujące się na ostatniej kondygnacji posiadają ponadstandardową wysokość aż do 4,20 m.

Apartamenty Opacka_Invest Komfort_1
Inwestycja Apartamenty Opacka zachwyca jakością wykonania
fot. mat. inwestora

Park dla wszystkich mieszkańców miasta

Niezwykłym elementem Opackiej jest ogólnodostępny park, który Invest Komfort zrealizował z własnych środków na działce miejskiej. 

Jego projekt był inspirowany dawnymi ogrodami Opactwa Cystersów.

Na terenie parku i inwestycji zasadzono aż 12 tysięcy roślin. Florę wzbogaciły też m.in. dorosłe kasztanowce, dęby i lipy. Co więcej, inwestor przywrócił staw wodny, w którego kierunku łagodnie opadają zielone tarasy. Obok zrealizowano dodatkowo deszczowy staw roślinny, który zbiera wodę powierzchniową i oddaje jej nadmiar do pobliskiego Potoku Oliwskiego.

Apartamenty Opacka_Invest Komfort_2
Na ostatniej kondygnacji znajdują się apartamenty o ponadstandardowej wysokość - do 4,20 m
fot. mat. inwestora

Więcej nagród dla Opackiej

To jednak niejedyna nagroda dla gdańskiej inwestycji.

Opacka zdobyła także tytuł Award Winner w międzynarodowym konkursie European Property Awards 2022-2023 i została uznana Najciekawszą Inwestycją Mieszkaniową 2022 w plebiscycie Trojmiasto.pl.

O konkursie

Konkurs Budowa Roku już od ponad trzech dekad, promuje najlepsze polskie projekty i dobre praktyki budowlane. W skład jury wchodzą eksperci, którzy szczegółowo analizują setki inwestycji z całego kraju pod kątem m.in. jakości realizacji, rozwiązań technologicznych oraz wpływu projektu na środowisko i region.

Konkurs organizuje Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. 

TV

Dobiega końca realizacja zakładu termicznej obróbki odpadów