III Sobieszewski Dzień Strażaka w niedzielę. Rodzinne atrakcje i dzień otwarty strażnicy

OSP Gdańsk - Sobieszewo zaprasza w niedzielę, 19 maja, na III Sobieszewski Dzień Strażaka. W programie atrakcje od skakańców, poprzez “starcie” z hydronetką gaśniczą, po pokazy psów ratowniczych i grochówkę. Wstęp wolny, wszystkie atrakcje bezpłatne.
14.05.2024
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Na zdjęciu trzech strażaków stoi dumnie przed wozem strażackim. Są ubrani w standardowe, czarne uniformy z odblaskowymi elementami, a za nimi widać otwarty przedział z narzędziami ratunkowymi i sprzętem pożarniczym.
Dzień Strażaka w Sobieszewie 2023
Fot. Wojciech Lelek Studio

Wyspa Sobieszewska - tutaj pożary gaszą mieszkańcy. Jak działa Ochotnicza Straż Pożarna?

Strażacy z OSP Gdańsk Sobieszewo zapraszają małych i dużych fanów strażackiej służby do swojej strażnicy przy ul. Turystycznej 28. W niedzielę, 19 maja, w godz. 10 - 16, każdy będzie mógł do niej zajrzeć, poznać miejscowych strażaków i sprzęt, którym dysponują.

W programie m. in.:

  • skoki na strażackich dmuchańcach,
  • próba sił w starciu z hydronetką gaśniczą,
  • nauka pierwszej pomocy,
  • pokazy ratownictwa medycznego oraz czworonożnych ratowników z Grupy Poszukiwawczej OSP Gdańsk
  • degustacja grochówki z kuchni polowej i smażenie kiełbasek.

- Niedzielne wydarzenie będzie też świetną okazją do zapoznania się z działaniem w strukturach ochotniczej straży pożarnej i do wstąpienia w szeregi ochotników - zachęca dh Michał Treska, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Sobieszewie. - Aby to zrobić należy mieć ukończone 18 lat (czynny strażak-ratownik) lub 11 lat (członek Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej).

W trakcie festynu strażacy OSP prowadzić będą zbiórkę publiczną na utrzymanie i rozwój Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. 

Będzie można również wesprzeć zbiórkę na rzecz leczenia Olafa, dwuletniego gdańszczanina potrzebującego astronomicznie drogiej terapii genowej.

Pomóż uratować życie 2-latka z Przymorza. Olafek cierpi na bardzo rzadką chorobę genetyczną

Wydarzenie dofinansowano ze środków programu społecznego rozwoju Wyspy Sobieszewskiej, realizowanego przez Miasto Gdańsk w ramach przygotowań do Światowego Jamboree Skautowego w 2027 r.

oprac. IB

TV

Inscenizacja na Górze Gradowej. Jak przed trzema wiekami odparto atak Rosjan