• Start
  • Wiadomości
  • Herold Gdański. Specjalny numer z okazji 30-lecia samorządności w Twojej skrzynce mailowej

Herold Gdański. Specjalny numer z okazji 30-lecia samorządności w Twojej skrzynce mailowej

Z okazji 30 lat samorządności, którą Gdańsk świętuje od 27 maja, ukazał się specjalny numer magazynu Herold Gdański. Do gdańszczanek i gdańszczan trafi wraz z newsletterem Gdańskiej Karty Mieszkańca.
( Publikacja: 29.05.2020 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Herold Gdański to bezpłatny magazyn wydawany przez Urząd Miejski w Gdańsku. Najnowszy numer jest hołdem dla jubileuszu 30-lecia samorządów w Polsce
Herold Gdański to bezpłatny magazyn wydawany przez Urząd Miejski w Gdańsku. Najnowszy numer jest hołdem dla jubileuszu 30-lecia samorządów w Polsce

 

Związek Miast Polskich: Paweł Adamowicz wśród pięciu osobowości 30-lecia samorządu terytorialnego

 

Herold Gdański informuje mieszkańców o tym, co dzieje się w Gdańsku - prezentuje ciekawe inicjatywy i ofertę miejskich jednostek, przedstawia przegląd wydarzeń kulturalnych. Ale tym razem zaskoczy specjalnym wydaniem. W najnowszym numerze znajdziemy artykuły zarówno o początkach samorządności, jak i o zmianach, które zaszły w Gdańsku na przestrzeni trzydziestu lat.

- Przekazuję Wam wyjątkowy numer magazynu Herold Gdański. Wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze - ze względu na sytuację epidemiologiczną trafia nie do Waszych skrzynek pocztowych, ale... elektronicznych. Możecie pobrać plik i przeczytać go w dowolnej chwili, siedząc przed komputerem lub z telefonem w dłoni. Wierni czytelnicy z pewnością zauważą też, że magazyn przeszedł metamorfozę i ukazał się w odświeżonej szacie graficznej - pisze w liście do mieszkanek i mieszkańców Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Jednak najważniejsza jest jego wyjątkowa tematyka. Nowy numer w całości poświęcony jest rewolucji, która dokonała się trzydzieści lat temu. 27 maja 1990 roku odbyły się pierwsze demokratyczne wybory, których celem było ustanowienie samorządów terytorialnych. Magazyn przypomina, jak wyglądały pierwsze wybory samorządowe w Gdańsku, zapowiada, jak nasze miasto będzie wyglądało za 30 lat, i pokazuje, jak się zmieniało.

Do osób posiadających Gdańską Kartę Mieszkańca Herold Gdański trafi na skrzynkę wraz z newsletterem.

 

Dzień Samorządu Terytorialnego. Związek Miast Polskich zaprasza do świętowania online