• Start
  • Wiadomości
  • Ulice Grunwaldzka i Przywidzka - kolejne etapy prac remontowych

Ulice Grunwaldzka i Przywidzka - kolejne etapy prac remontowych

Od 4 do 15 października kontynuowane będą prace drogowe wzdłuż al. Grunwaldzkiej przed skrzyżowaniem z ul. Kołobrzeską - zamykany będzie czasowo fragment lewego pasa ruchu na wysokości kompleksu biurowego Alchemia. Od 4 października do końca marca 2019 r. prowadzone będą prace na ul. Przywidzkiej - obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu.
04.10.2018
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Nowo wybudowana zawrotka w stronę centrum Gdańska na wysokości Castoramy przy Al. Grunwaldzkiej. Prace remontowe rozpoczynają się z drugiej strony - w stronę Sopotu
Nowo wybudowana zawrotka w stronę centrum Gdańska na wysokości Castoramy przy Al. Grunwaldzkiej. Prace remontowe rozpoczynają się z drugiej strony - w stronę Sopotu
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Przez blisko 2 tygodnie na al. Grunwaldzkiej będzie realizowany kolejny etap prac drogowych związany ze zmianą lokalizacji zwrotki. Rozpocznie się remont lewego pasa ruchu.

Prace będą polegały na budowie betonowego krawężnika oraz wykonywaniu warstw bitumicznych na nowym pasie do zawracania i lewoskręcie. Roboty prowadzone będą na odcinku około 120 metrów - wyjaśnia Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. - Do momentu zakończenia prac zawracanie możliwe jest na skrzyżowaniu z ulicą Kołobrzeską. Kierowców prosimy o dostosowanie się do tymczasowej organizacji ruchu.

Po zakończeniu powyższych prac, lewy pas ruchu wraz z lewoskrętem do zawracania zostaną otwarte.

W następnej kolejności zaplanowano zajęcie prawego pasa al. Grunwaldzkiej na odcinku około 170 m. Zakres prac obejmuje: budowę prawoskrętu, wymianę krawężników, budowę studni i wpustu deszczowego oraz wykonanie przewiertu pod kanalizację teletechniczna pod obiema jezdniami. 


Rozpoczyna się także przebudowa odcinka ul. Przywidzkiej w rejonie skrzyżowania z ul. Czermińskiego. Podczas prac wykonany zostanie zjazd na teren kompleksu usługowo-handlowego, pas do skrętu w lewo, fragment chodnika oraz azyl dla pieszych. Dodatkowo przebudowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie.

- Zakończenie wszystkich prac zaplanowane jest na koniec marca 2019 roku - mówi Kiljan. - W związku z prowadzonymi robotami wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu polegające na zawężeniu jezdni ulicy Przywidzkiej na odcinku objętym przebudową.

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku