Godzina dla Ziemi - ratujmy wymierające gatunki. Gdańsk zgasi w sobotę iluminacje

Godzina dla Ziemi WWF to ogólnoświatowa akcja, która odbywa się w ostatnią sobotę marca. Tegoroczna edycja poświęcona jest walce z zanikiem różnorodności biologicznej, czyli z wymieraniem gatunków. 25 marca, o godz. 20.30, w Gdańsku na godzinę zgasną iluminacje wybranych miejskich obiektów. Zachęcamy mieszkańców do przyłączenia się do akcji i symbolicznego gestu troski o przyszłość naszej planety.
24.03.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
3
Mat. WWF

Ochronić obszary cenne przyrodniczo

Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%. Gatunki giną m.in. z powodu ciągłej ekspansji człowieka na ich tereny. Kluczowa dla ochrony bioróżnorodności jest ochrona obszarów cennych przyrodniczo, aby stanowiły bezpieczny dom dla zamieszkujących je zwierząt. Dlatego należy skupić się na konieczności zwiększania obecnych i tworzenia nowych obszarów chronionych.  

Co roku w akcji Godzina dla Ziemi bierze udział ponad 170 państw. Gdańsk został zaproszony, wśród dziesiątek miast w Polsce i na świecie, do wyłączenia świateł charakterystycznych budynków i obiektów publicznych.

Gdańsk gotowy na ulewne deszcze

W ramach tegorocznej akcji, o godz. 20.30, na godzinę zgasną iluminacje następujących obiektów i budynków:

  • Zielona Brama,
  • Ratusz Staromiejski,
  • Nowy Ratusz,
  • Wielka Zbrojownia,
  • Lastadia,
  • Fontanna Neptuna.

Do akcji przyłącza się także Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie.

Oprac. KG