Dokąd z Gdańska polecimy jesienią. Nowe kierunki w ofercie Wizz Aira, bilety w sprzedaży

Linia lotnicza Wizz Air ogłosiła, że od końca października 2023 roku wystartuje z trzema nowymi lotami z Gdańska. Od 29 października zostaną uruchomione połączenia z Teneryfą i Kopenhagą, a od 30 października z hiszpańskim kurortem Alicante. Ruszyła już sprzedaż biletów na nowe kierunki Wizz Aira z Gdańska.
10.05.2023
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Samolot Wizz Air na lotnisku, w tle oszklony budynek
Porty Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku, na pasie lotniska samolot linii Wizz Air
fot. Piotr Wittman / www.gdansk.pl

Trzy nowe miejsca

Na Teneryfę

Teneryfa to wulkaniczna wyspa położona na środku Atlantyku, u wybrzeży północnej Afryki. Należy do Wysp Kanaryjskich, jest częścią Hiszpanii i Unii Europejskiej. 

Widok z góry: miasto z plażą nad morzem
Teneryfa
Fot: Balate Dorin / stock.adobe.com

Piękne piaszczyste plaże i powulkaniczne baseny naturalne, malownicze miasteczka na północy wyspy - to część z atrakcji. Na bardziej aktywnych czekają choćby Park Narodowy El Teide, Park Krajobrazowy Teno, Park Krajobrazowy Anaga czy Ogród Botaniczny w Puerto de la Cruz.

Loty na Teneryfę rozpoczną się 29 października. Będą się odbywały w czwartki i niedziele.

Do Kopenhagi

Kopenhaga - stolica i największe miasto Danii, pamiętające czasy Wikingów. Położone na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo Amager.

Kolorowe kamienice nad rzeką
Kopenhaga
Fot. Kavalenkava / Adobe Stock

Wśród atrakcji są m.in. kościoły i katedry, w tym Katedra Najświętszej Marii Panny; pałace i zamki, w tym Pałac Królewski, liczne muzea, np. Duńskie Muzeum Filmu, Muzeum Geologiczne, Muzeum Marynarki Wojennej, Muzeum Miasta Kopenhagi, Muzeum Thorvaldsena

Do Kopenhagi Wizz Air będzie operował także od 29 października, ale aż pięć razy w tygodniu: we wtorki, środy, czwartki oraz soboty i niedziele.

Do Alicante

Alicante to miasto we wschodniej Hiszpanii, w regionie Walencja, nad Morzem Śródziemnym. Alicante po arabsku znaczy: źródło światła, stąd często mówi się o nim: miasto światła.

Plaża nad morzem
Alicante
Fot. LUNAMARINA / iStock

Wśród miejskich atrakcji są m.in. Zamek św. Barbary, dzielnica Barrio de Santa Cruz oraz tzw. Ulica Grzybów, dla odważnych - jaskinie Canelobre, dla miłośników żeglarstwa - Muzeum Volvo Ocean Race. No i oczywiście plaże. 

Do Alicante pasażerowie będą mogli polecieć od 30 października trzy razy w tygodniu: poniedziałki, środy i soboty.

Bilety na wspomniane kierunki już są w sprzedaży. 

Letnia siatka połączeń

Pod koniec marca Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy ogłosił letnią siatkę połączeń. Wśród nowości wymieniono Rzym, Neapol, Praga, Podgorica i Ryga. Po zimowej przerwie wracają loty do Zurychu, Zadaru i Dusseldorfu. Latem będzie można wybrać się na greckie wyspy, a także do Splitu, Tirany i Burgas.

Poznaj szczegółową siatkę letnich połączeń lotniczych z Gdańska

 

TV

Wielka Parada Miast na otwarcie Zjazdu Hanzy w Gdańsku