• Start
  • Wiadomości
  • Gdańszczanki kobietom z Ukrainy. By dać uśmiech i sprawić trochę radości

Gdańszczanki kobietom z Ukrainy

Nie tylko artykuły pierwszej potrzeby przekazują mieszkanki i mieszkańcy dla uchodźców z Ukrainy. Do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie gdańszczanki przynoszą też torebki, kosmetyczki, nawet pomadki do ust, by sprawić trochę radości kobietom, które w mieście znalazły schronienie.
28.03.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Torebki od gdańszczanek dla kobiet z Ukrainy
Torebki od gdańszczanek dla kobiet z Ukrainy
fot. MOPR

 

W ofiarowanych torebkach często są też listy ze słowami otuchy i wsparcia dla Ukrainek. To wyjątkowe przejawy solidarności. Gdański MOPR prosi o dalsze wsparcie zbiórki rzeczy pierwszej potrzeby, dla ukraińskich dzieci i kobiet.

Nadal bardzo potrzebne są: środki higieniczne, pielęgnacyjne i czystości oraz bielizna osobista; odzież zarówno cieplejsza jak i wiosenna dla maluchów i młodzieży; przybory niezbędne do szkoły; gry i zabawki – zwłaszcza pluszowe maskotki. Ważne, by rzeczy były nowe lub nieużywane.

 

W podarowanych torebkach czasem są też listy wsparcia i solidarności z Ukrainą
W podarowanych torebkach czasem są też listy wsparcia i solidarności z Ukrainą
fot. MOPR

 

Dary można przekazywać w dwóch miejscach:

  • w MOPR przy ul. Konrada Leczkowa 1A we Wrzeszczu, w dni powszednie (w godz. pracy Ośrodka). Informacją służy p. Anna Dunajska, koordynująca tę akcję, tel. kom.: 797 909 119
  • organizatorom społeczności lokalnej MOPR, w Domu Sąsiedzkim „Zakopianka” przy ul. Zakopiańskiej 40 w Gdańsku Siedlcach, w dni powszednie w godz. od 8.00 do 18.00

Dary są dystrybuowane m.in. do gdańskich punktów pomocy rzeczowej dla uchodźców.

 

TV

Prezydent Gdańska z mieszkańcami Aniołek przy jednym stole