Gdańskie unihokeistki zagrają o złoto Mistrzostw Polski. 8 kwietnia w Gdańsku!

Po dramatycznym meczu półfinałowym unihokeistki Interplastic Olimpii Osowa pokonały PUKS Trzebinia, dzięki czemu 8 kwietnia w Hali Widowisko- Sportowej AWFiS w Gdańsku zagrają o złote medale Mistrzostw Polski z Podhalem Nowy Targ.

Gdańskie unihokeistki zagrają o złoto Mistrzostw Polski. 8 kwietnia w Gdańsku!
A
A
data publikacji: 20 marca 2017 r.

Zawodniczka Olimpii Osowa Alicja Stój (w czerwonym stroju) cieszy się tuż po zdobyciu ważnej bramki
Zawodniczka Olimpii Osowa Alicja Stój (w czerwonym stroju) cieszy się tuż po zdobyciu ważnej bramki
Marek Biernat

Początek spotkania z PUKS Trzebinia, w sobotni wieczór (18 marca) w hali sportowej gimnazjum nr 33 w Gdańsku, nie zapowiadał zwycięstwa gdańszczanek, które przegrywały w pierwszej tercji już 1:3. Przyjezdne zagrały bardzo twardo w obronie i wykorzystały wszystkie okazje do zdobycia gola. Nasze zawodniczki doprowadziły do remisu 3:3 i wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą, jednak w ostatnich sekundach rywalki znów zdobyły bramkę i na pierwszą przerwę schodziły prowadząc 4:3.

W drugiej odsłonie gdańskie zawodniczki podkręciły tempo, co przyniosło efekt w postaci dwóch goli. Po 40 minutach gry 5:4 dla Olimpii i myśl, że mecz jest pod kontrolą. Niestety, prosty błąd naszej obrony i już minutę po przerwie na tablicy wyników znów był remis.

Przeciwniczki poszły za ciosem i ponownie wyszły na prowadzenie 5:6. Od tego momentu nasze dziewczyny jeszcze bardziej podkręciły tempo i całkowicie zdominowały rywalki. Co chwilę przeprowadzały groźne ataki i zmuszały zmęczone przeciwniczki do błędów. Ostatecznie Olimpia Osowa pokonała PUKS Trzebinia 8:6 pokazując bardzo dobre przygotowanie fizyczne do sezonu. W kolejnym meczu osowianki „odjechały” rywalkom w 3 tercji spotkania.

Jak mówi Piotr Ludwichowski, drugi trener Olimpii Osowa, cały zespół zasłużył na słowa pochwały, a w szczególności Weronika Grądzka, która zagrała ze złamanym palcem!

Ciekawostka: zawodniczki Olimpii Osowa po raz ostatni wystąpiły w strojach z logo Energi. Przypomnijmy, że kilka miesięcy temu koncern wycofał się - bez uzasadnienia - ze sponsorowania utytułowanego gdańskiego klubu. Jednak Olimpii nie było stać na nowe stroje. Teraz, dzięki pomocy miasta Gdańsk udało się je zamówić. 

Przypomnijmy, że również dzięki wsparciu miasta Gdańsk, to właśnie w naszym mieście odbędzie się Superfinał Mistrzostw Polski. Impreza odbędzie się 8 kwietnia w Hali Widowiskowej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Do naszego miasta przyjedzie osiem najlepszych drużyn z Salming Ekstraligi, po cztery z ligi mężczyzn i kobiet. Najpierw odbędą się dwa mecze o trzecie miejsce, a później finały.

Zawodniczki Olimpii Osowa zagrają swój mecz 8 kwietnia o godz. 17. Przeciwniczkami będzie drużyna Podhala Nowy Targ. Wkrótce pojawią się informacje o biletach. 

Więcej o Superfinale tutaj.

INTERPLASTIC OLIMPIA OSOWA:

Bramkarki: Mariola Szarmach, Dominika Marzec, Patrycja Bernacka

Obrońcy: Hanna Samson, Malwina Zagórska, Jagoda Wieczorek, Katarzyna Pawłowska, Monika Kraus

Atakujące: Maja Stenka, Anna Raczkowska, Irena Mroch, Weronika Grądzka, Karolina Damps, Marta Chudyszewicz, Alicja Stój, Roksana Polańska.

Trener Paweł Ludwichowski

oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl
oprac. SŁ (0)
www.gdansk.pl