Gdańskie Nieruchomości będą miały nowego dyrektora. Przemysław Guzow odchodzi

Przemysław Guzow, dotychczasowy dyrektor Gdańskich Nieruchomości, który kierował tą jednostką od 2017 roku złożył rezygnację. Obowiązki będzie pełnił do końca miesiąca. Następny szef będzie wyłoniony w drodze konkursu.
( Publikacja: 03.08.2022 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

 

Przemysław Guzow, ustępujący dyrektor Gdańskich Nieruchomości
Przemysław Guzow, ustępujący dyrektor Gdańskich Nieruchomości
fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Przemysław Guzow był dyrektorem Gdańskich Nieruchomości od 2017 roku. Wcześniej, przez 10 lat był dyrektorem innej miejskiej jednostki, Centrum Hewelianum.

W tym czasie w Gdańskich Nieruchomościach wprowadzono wiele działań usprawniających, w tym m.in. zintegrowany system informatyczny pozwalający zbierać informacje na temat lokali administrowanych przez jednostkę w jednym miejscu. Dało to efekt w postaci usprawniania obsługi mieszkańców, działań remontowych i obsługi finansowej. Wdrożono także system inwentaryzacji zasobów wykorzystujący m.in. skanery 3D. Pozwala to na szczegółowe udokumentowanie detali każdego lokalu, co usprawnia planowanie i realizację prac remontowych, ułatwia kontrolę kosztorysów i wykonawstwa.

W ostatnich latach zintensyfikowano także remont mieszkań, znajdujących się w zasobie Gdańskich Nieruchomości. Remontowanych jest około 200 mieszkań rocznie. Gdańskie Nieruchomości realizują także rewitalizację 45 budynków. Z tej liczby zakończono działania w 10 budynkach znajdujących się w Nowym Porcie, 3 na Oruni i 4 na Dolnym Mieście. W pozostałych budynkach prace wciąż trwają. Rozpoczęły się już także pierwsze kompleksowe remonty w ramach rewitalizacji Biskupiej Górki i Starego Chełmu.

W ramach programu Zintegrowane Inwestycje Terytorialne przygotowano do pełnej modernizacji 26 budynków mieszkalnych i użytkowych. Prace remontowe rozpoczęły się już w 3 pierwszych z nich.

- Chcielibyśmy bardzo  podziękować dyrektorowi za dotychczasową współpracę, która trwała nieprzerwanie od 2017 roku. W tym czasie udało się wprowadzić wiele zmian z korzyścią dla mieszkańców Gdańska, które chcemy kontynuować i wykorzystać w zakresie inwestycyjnym – powiedział Piotr Kryszewski, zastępca Prezydenta ds. usług komunalnych.

Konkurs na nowego dyrektora zostanie ogłoszony w najbliższych dniach.