• Start
  • Wiadomości
  • Gdański dron. Jak prezentuje się Matarnia z lotu ptaka? Sprawdźcie

Gdański dron. Jak prezentuje się Matarnia z lotu ptaka? Sprawdźcie

To jedna z tych dzielnic, która kojarzy się... z dużymi zakupami. Tuż przy zjeździe na obwodnicę znajduje się bowiem ogromne centrum handlowe przyciągające mieszkańców także sąsiednich gmin. W tej dzielnicy znajduje się też port lotniczy. Nasz redakcyjny operator, Dariusz Kwidziński, nagrał przy pomocy drona inną, bardziej kameralną część Matarni. Obejrzyjcie.
( Publikacja: 02.08.2021 )
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Zobaczcie Matarnię - Klukowo z lotu ptaka
Zobaczcie Matarnię - Klukowo z lotu ptaka
Screen z gdansk.pl

 

W skład Matarni wchodzi Złota Karczma, ze wspomnianym centrum handlowym, oraz bardziej kameralne Klukowo. To jedna z tych dzielnic, w której odnotowuje się dodatni przyrost naturalny. Zdecydowanie więcej osób się tutaj wprowadza niż się stąd wyprowadza. W ubiegłym roku zameldowanych było tutaj blisko 6 tys. mieszkańców.

Film, nagrany z drona, trwa ponad 8 minut. Widać na nim dominującą zabudowę jednorodzinną przy ul. Radarowej i przy sąsiadujących z nią ulicach. Pojawia się też gmach Szkoły Podstawowej nr 82 przy ul. Radarowej oraz znajdujące się w jej sąsiedztwie boisko wraz z bieżnią. Kameralną zabudowę otaczają liczne drzewa i zielone pola. Zauważyć można też kilka placów budowy.

 

W oddali, na nagraniu, pojawia się także port lotniczy w Rębiechowie i startujący właśnie samolot. Przed lotniskiem, ul. Słowackiego, przejeżdżają dziesiątki samochodów.