• Start
  • Wiadomości
  • Gdański dom bez przemocy. Nie daj się zastraszyć, skończ z obojętnością - Miasto pomaga

Gdański dom bez przemocy. Nie daj się zastraszyć, skończ z obojętnością - Miasto pomaga

Doświadczasz agresji ze strony bliskich, znajomych? A może jesteś świadkiem powtarzających się agresywnych zachowań? Koniecznie zadzwoń pod numer 797 909 112 lub napisz na adres email: wsparcie@mopr.gda.pl - otrzymasz specjalistyczne, kompleksowe wsparcie od życzliwych ludzi. Gdańsk kontynuuje kampanię pomocową i profilaktyczną pt. „Dom bez przemocy”.
31.12.2021
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
 Wbrew pozorom, przemoc domowa zdarza się w różnych środowiskach, nie tylko tych patologicznych. Agresja przybiera różną formę: fizyczną, słowną, psychiczną. To problem społeczny, z którym trzeba walczyć - pomocy specjalistów potrzebują ofiary, ale często też sprawca. W Gdańsku łatwo zrobić pierwszy krok, wystarczy zadzwonić na numer 797 909 112 lub napisać maila na adres: wsparcie@mopr.gda.pl
Wbrew pozorom, przemoc domowa zdarza się w różnych środowiskach, nie tylko tych "patologicznych". Agresja przybiera różnorodne formy: fizyczną, słowną, psychiczną. To problem społeczny, z którym trzeba walczyć - pomocy specjalistów potrzebują ofiary, ale często też sprawca. W Gdańsku łatwo zrobić pierwszy krok, wystarczy zadzwonić na numer 797 909 112 lub napisać maila na adres: wsparcie@mopr.gda.pl
pixabay.com

 

Tylko w październiku br. specjaliści obsługujący telefon: 797 909 112 odebrali 30 zgłoszeń od gdańszczanek i gdańszczan. Zadzwoniły zarówno osoby doświadczające różnych form przemocy, jak i świadkowie problemu, którzy zdecydowali się zareagować. Zgłoszenia dotyczyły zwłaszcza zachowań agresywnych wobec kobiet i dzieci oraz w stosunku do osób starszych. Przemoc stosowali bliscy, ludzie z najbliższego otoczenia. 

“Żaden sygnał dotyczący problemu, nawet przekazany anonimowo, nie pozostaje bez echa, bez odpowiedniej reakcji specjalistów i służb” - zapewnia Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, który koordynuje funkcjonowanie Miejskiego Systemu Interwencji Kryzysowej (MSIK).

MSIK skupia ponad 30 instytucji, organizacji pomocowych na terenie miasta. Celem jest szybkie uruchomienie wsparcia, które dostosowane jest do życiowej sytuacji poszczególnych osób, potrzebujących pomocy.

 

PRZYPOMINAMY FILM PROMUJĄCY KAMPANIĘ GDAŃSKI DOM BEZ PRZEMOCY:

 

W ramach Miejskiego Systemu Interwencji Kryzysowej (MSIK) w ubiegłym roku Miasto uruchomiło całodobowy telefon alarmowo-informacyjny: 797 909 112 oraz adres email: wsparcie@mopr.gda.pl  Oba kontakty obsługują specjaliści Ośrodka Interwencji Kryzysowej (OIK) Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Osoba dzwoniąca uzyskuje pomoc ukierunkowaną na zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim członkom rodziny, w szczególności doświadczającym przemocy. Specjaliści OIK nie tylko informują o dostępnej ofercie wsparcia, ale w razie potrzeby proponują konkretne rozwiązania, adekwatne do sytuacji potrzebującego człowieka. Kierują go do instytucji i organizacji, które m.in. udzielają bezpłatnej pomocy psychologicznej i prawnej oraz prowadzą terapię dla osób doznających przemocy i dla osób ją stosujących. W sytuacjach tego wymagających osoby doświadczające agresji mogą też skorzystać ze wsparcia socjalnego, rzeczowego i finansowego. W niektórych przypadkach wszczęta zostaje Procedura „Niebieskie Karty”.

 

Baner w kolorach czerwonym i białym, w zależności od tła - z białymi lub czarnymi napisami. Treść stanowią podane już w tekście informacje - numer telefonu i adres mailowy, na które można zgłaszać przypadki domowej przemocy. W prawym górnym rogu ilustracji jest herb miasta z lwami, pod nim napis Gdańsk
202009156877

TV

Ostatni dzień 44. Zjazdu Nowej Hanzy w Gdańsku