Gdański animator sportu i rekreacji - to brzmi dumnie

Dobre pomysły i ciężka praca przynoszą efekty. Cztery gdańskie projekty sportowo-rekreacyjne zostały nagrodzone w konkursie Lider Animator spośród niemal 600 zgłoszeń z całego kraju. Najlepsze otrzymają granty od 5 do 15 tys. zł. - Gdańsk ma wspaniałe imprezy - chwalą organizatorzy.
19.11.2015
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl

Bieg Westerplatte to jedna z największych imprez biegowych nie tylko na Pomorzu.

Lider Animator to konkurs, którego celem jest zwiększenie aktywności fizycznej Polaków poprzez wyszukiwanie i propagowanie liderów aktywności fizycznej oraz finansowe wsparcie realizacji ich projektów.

- Konkurs skierowany jest do lokalnych animatorów aktywności fizycznej i sportu realizujących różnego rodzaju programy zajęć rekreacyjnych, programy szkolne i imprezy sportowe - mówi Dorota Kuligowska, przewodnicząca rady Fundacji Aktywności Fizycznej i Zdrowia Sport Support, głównego organizatora konkursu. - W programie mogą wziąć udział nauczyciele wychowania fizycznego, instruktorzy sportu, trenerzy oraz wszystkie osoby, które mają pomysł na prowadzenie i organizację imprez opartych na aktywności fizycznej.

Spośród prawie 600 projektów nagrodzono 20, w tym cztery z Gdańska. Nagrody otrzymali:

- Leszek Paszkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku za 54. Bieg Westerplatte (grant w wysokości 15 tys. zł)

- Radosław Szauer, kierownik działu imprez MOSiR za Triathlon Gdańsk (grant 12 tys. zł)

- Anna Cegłowska, instruktorka Zumby, współpracująca z MOSiR za Gdański Maraton Zumba na Plaży (grant 15 tys. zł)

- Julian Ziółkowski, prezes Stowarzyszenia Wrotkarskiego „Gdańskie Lwy” za Puchar Kaszub we Wrotkarstwie Szybkim (grant 10 tys. zł)

Granty zostaną przeznaczone na organizację zwycięskich imprez w 2016 roku.

- Można pozazdrościć Gdańskowi, że ma taki MOSiR. Dlaczego? Bo organizuje wspaniałe imprezy. Cały projekt „Aktywuj się w Gdańsku” jest fantastyczny. To jest oferta da każdego, dla młodych, dla osób z psami, dla osób powyżej 50 lat - wylicza Dorota Kuligowska. - Gdańsk aktywuje przez cały rok. Imprezy są barwne i kolorowe, ale co ważniejsze przygotowywane są z głową. W Gdańsku jest moda na sport i myślę, że w dużej mierze, dzięki działaniom osób, które nagrodziiśmy.

- Jestem bardzo zadowolony z faktu znalezienia się w tak wspaniałym gronie. Jeszcze większe zadowolenie daje fakt przyznania najwyższego grantu w wysokości 15 tysięcy złotych - cieszy się Leszek Paszkowski. - Ten sukces to zasługa całego zespołu osób zaangażowanych w realizację tych projektów. 

Uroczysta gala wręczenia grantów wszystkim laureatom programu odbędzie się podczas 3. Ogólnopolskiego Kongresu Animatorów Sportu w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w dniu 27 listopada 2015 r.